JU-JITSU: Wrócili z medalami

Krzysztof Suliga
Reprezentanci Shoguna i Atemi mogą  być dumni z występów w Mistrzostwach Śląska
Reprezentanci Shoguna i Atemi mogą być dumni z występów w Mistrzostwach Śląska fot. arc
Reprezentanci Shoguna Żarki Letnisko i Atemi Myszków zaliczyli bardzo dobre występy w Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów

Zawodnicy Shoguna Żarki Letnisko i Atemi Myszków wystartowali z sukcesami w Mistrzostwach Śląska juniorów i seniorów w ju-jitsu, które odbyły się w Rybniku. Organizatorem zawodów był Rybnicki Klub Ju Jitsu Sportowego.

Sportowcy z Shoguna rywalizowali tylko w odmianie ju jitsu pod nazwą System Fighting, w której stosuje się przepisy
obowiazujące w Polskim Związku Ju Jitsu. Konrad Nowakowski z Atemi rywalizował natomiast w odmianie Ne-Waza.

Sportowcy z Żarek Letniska wywalczyli w mistrzostwach aż osiem medali, w tym cztery złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Jeden złoty powędrował także do klubu Atemi. W juniorach w kategorii wagowej 50 kg zwyciężył Piotr Janoszka, w kategorii 55 kg drugie miejsce zajął natomiast Paweł Janoszka a trzecie Przemysław Matyja.

W kat. 66 kg złoty medal wywalczył Damian Leszczyński a brązowy Kamil Torbus. W kat. 70 kg srebrny medal zdobyła Sandra Brodzińska. Juniorzy rywalizowali w ośmiu kategoriach wagowych.

W seniorkach w kat. 62 kg na najwyższym stopniu podium stanęła Marta Słabosz, a w kat. powżej 70 kg triumfowała Agnieszka Majchrzak.

W fightingu w kat. 73 kg juniorów zwyciężył Mariusz Szyja reprezentujący Atemi Myszków, a w Ne-Waza czwarte miejsce zajął w kat. 81 kg jego klubowy kolega Konrad Nowakowski. Puchar dla najlepszego zawodnika mistrzostw dostał Damian Leszczyński.

- Puchar dla Damiana, jako najlepszego zawodnika, nie był dla mnie zaskoczeniem, bo od dłuższeg0 czasu prezentuje on wysoką formę. Mile zaskoczył mnie natomiast występ seniorek Marty Słabosz i Agnieszki Majchrzak, która również dostała puchar dla najlepszej zawodniczki. Bardzo udanie debiutowała Sandra Brodzińska i powrócił po kontuzji Pawełła Janoszka. Dobry występ zaliczyli również chłopcy z sekcji z Myszkowa, z którymi spotykamy się na wspólnych treningach. Ogólnie występ bardzo owocny w medale. Oby tak dalej - mówi trener Shoguna Krystian Pakuła.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani