Jakub Musialik z MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy kolarskim mistrzem Polski

js
arc
Jakub Musialik, zawodnik MGLKS Błękitni Mexller Koziegłowy, został mistrzem Polski w kolarstwie szosowym w jeździe indywidualnej na czas w kategorii junior.

Wygrał wyprzedzając o 19 sekund drugiego na mecie Mateusza Gajdulewicza z Warszawskiego Klubu Kolarskiego. Pokonał 22-kilometrową trasę w czasie 26 min. 36 sek. ze średnią prędkością 49,24 km na godzinę. Dla Jakuba Musialika to pierwszy medal w tej konkurencji, ale ma on już na swym koncie złoty i brązowy medal w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym w kategorii Junior i zwycięstwa w zawodach Pucharu Polski w tej dyscyplinie.
Uczy się od ubiegłego roku w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Świdnicy. Od października przechodzi do kategorii wiekowej U23. Być może z SMS-u trafi najpierw do amatorskiej grupy CCC Development Team, by podnosić swoje umiejętności.

W kategorii seniorów mistrzem Polski został Kamil Gradek, zawodnik wywodzący się z koziegłowskiego klubu.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani