IV liga: Udany weekend naszych zespołów. Zieloni i Polonia z trzema punktami

AH
arc Polonia Poraj
IV liga: Udany weekend naszych zespołów. Zieloni i Polonia z trzema punktami. Po przerwie spowodowanej trudnymi warunkami atmosferycznymi na boiska powrócili nasi ligowcy. W czwartej lidze bardzo ważne zwycięstwo odnieśli piłkarze Polonii Poraj. Coraz bardziej po piętach liderowi z Radzionkowa deptają natomiast Zieloni Żarki.

Piłkarze z Poraja pokonali na wyjeździe Górnika Piaski 3:1, a na uznanie zasługują przede wszystkim okoliczności, w jakich rodziła się wygrana podopiecznych Artura Minkiny. Beniaminek od 17. minuty musiał radzić sobie w osłabieniu, gdy czerwoną kartkę ujrzał bramkarz, Mateusz Kępka, który nieprawidłowo powstrzymał szarżującego w polu karnym zawodnika Górnika. Podyktowaną "jedenastkę" gospodarze zamienili na bramkę. Jeszcze przed przerwą osłabiona Polonia zdołała jednak odpowiedzieć trafieniem Kamila Witczyka.

W drugiej części porajanie grali, jak z nut i dołożyli jeszcze dwa gole. Najpierw w 62. minucie na prowadzenie gości wyprowadził Kamil Ścisłowski, a pięć minut przed końcem meczu kropkę nad "i" postawił zdecydowanie najlepszy na murawie, Kamil Witczyk. Chwilę później z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał natomiast Tomasz Pełka i ostatecznie nasz zespół kończył mecz w "dziewiątkę", ale sięgnął po bardzo ważne trzy punkty. Już w sobotę na boisku w Poraju Polonia podejmie lidera rozgrywek, Ruch Radzionków. Początek meczu o godzinie 16:30.

Kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dołożyli natomiast gracze Zielonych Żarki. Podopieczni Piotra Trepki pokonali u siebie sąsiada z ligowej tabeli, Przyszłość Ciochowice, która również aspiruje do walki o awans. Zieloni triumfowali skromnie 1:0 i obecnie tracą tylko trzy oczka do lidera z Radzionkowa.

W lidze okręgowej nie ma natomiast mocnych na MKS Myszków. Podopieczni Dawida Krzętowskiego rozgromili na wyjeździe Lot Konopiska, wygrywając 4:1. Łupem bramkowym podzielili się Tomasz Rados, Kamil Korbel (dwie bramki) oraz Tomasz Zdanowski. Myszkowianie mają już siedem punktów przewagi nad drugim w tabeli, Amatorem Golce i niebiesko-biali pewnie kroczą do czwartej ligi.

Za tydzień w lidze przeciwnikiem MKS-u będzie Sparta Tworóg i ze względów kadrowych na pewno nie będzie to łatwy mecz. Za kartki będą pauzować: Szczepaniak, Ciekot i Maternik. Do składu powróci Dawid Kołodziej i być może Krystian Winnicki, który ucierpiał w kolizji drogowej w drodze na piątkowy trening. Więcej szans dostana być może zmiennicy. W środku tygodnia nasz zespół czeka jednak jeszcze jedno wydarzenie. W środę o godz. 17:00 MKS zmierzy się w półfinale Pucharu Polski szczebla okręgowego z występującymi w czwartej lidze rezerwami Rakowa Częstochowa.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani