Górnik 09 Mysłowice - Odskoczyli od rywali

Krzysztof Suliga
Piotr Prusko (z prawej) był wyróżniającym się graczem MKS Myszków, co potwierdził dwoma celnymi trafieniami fot. Krzysztof Suliga
Dwie bramki Piotra Prusko w meczu z Górnikiem 09 Mysłowice dały MKS-owi Myszków zwycięstwo i kolejne punkty przewagi nad rywalami

MKS Myszków odniósł trzecie zwycięstwo pokonując tym razem na własnym terenie Górnika 09 Mysłowice 2:1 i umocnił się na pozycji lidera tabeli. Ta kolejka była pechowa dla bezpośrednich rywali naszej ekipy w walce o awans do III ligi. Victoria Jaworzno poległa w Chorzowie przegrywając z Wyzwoleniem 1:4, a Skra Częstochowa uległa Sarmacji Będzin 0:1. MKS ma już 5 punktów przewagi nad Skrą i 6 nad Victorią.

Początek spotkania pomiędzy MKS-em i Górnikiem był nieco senny. Najpierw bramkarza gości postraszył Piotr Prusko, a kilka minut później Jarosław Bonczek. Strzały były jednak minimalnie niecelne. W końcu w 28 minucie do siatki trafił Prusko i MKS objął prowadzenie. Później golkipera próbowali jeszcze zaskoczyć Prusko i Damian Sołtysik. W końcówce pierwszej połowy drugą żółta kartkę zobaczył Tomasz Jarosz i musiał opuścić boisko. Myszkowianie długo jednak w osłabieniu nie grali, bo w 47 min. czerwony kartonik zobaczył Kania. Prusko po raz drugi wpisał się w tym meczu na listę strzelców w 53 min.

Goście nie załamali się jednak stratą dwóch goli i zaczęli groźnie atakować. Na szczęście Bartek Wilk wyszedł z sytuacji sam na sam obronna ręką. W odpowiedzi Damian Sołtysik posłał piłkę głową tuż nad poprzeczką. W 75 min. przed stratą bramki uratował MKS Andrzej Buchcik, wybijając piłkę z linii bramkowej. Górnikowi udało się zdobyć kontaktowego gola w 83 min. po trafieniu Mateusza Kocura, ale nie udało się doprowadzić do wyrównania.

MKS: Wilk - Jarosz, Buchcik, Trepka, Ojczyk, Dorobisz (61. Malczewski), Bielecki, Żelazny, Bonczek (75. M. Sołtysik), Prusko (92. Suliński), D. Sołtysik (70. Zawrzykraj).

W sobotę o godz. 17 MKS podejmować będzie Olimpię Truskolasy.

Zieloni Żarki doznali kolejnej wysokiej porażki przegrywając na wyjeździe z Włodarem Częstochowa 2:5. W sobotę zagrają u siebie o godz. 17 z Górnikiem Wesoła. Fatalnie spisuje się jak na razie w klasie okręgowej Polonia Poraj. W inauguracji sezonu uległa rezerwom Rakowa Częstochowa 0:4, później przegrała z Pilicą Koniecpol 0:4, a w minioną sobotę uległa Unii Kalety również 0:4. Bez punktów w rundzie wiosennej jest także Jura Niegowa. Zaczęła od porażki z Lotnikiem Kościelec 0:3, później uległa MLKS Woźniki 1:2, a ostatnio Pogoni Kamyk 0:1. Polonia zajmuje z 26 pkt. 10. miejsce, a Jura z 5 jest ostatnia w tabeli. W sobotę Polonia podejmować będzie w Olsztynie Kingway Popów, a Jura zagra na wyjeździe z Pogonią Blachownia.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?