Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Elżbieta Jatulewicz w programie The Voice Senior dalej śpiewa ZDJĘCIA

Janusz Strzelczyk
Janusz Strzelczyk
Elżbieta Jatulewicz z Żarek Letniska zrobiła ogromne wrażenia na jurorach i widzach programu The Voice Senior.

Zaśpiewała piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, znaną z refrenu "Ja to mam szczęście, że żyć mi przyszło w kraju nas Wisłą".

Z jurorów pierwsza odwróciła fotel Alicja Majewska, a za nią Witold Paszt i Andrzej Piaseczny. Alicja Majewska jest teraz trenerem Elżbiety Jatulewicz w programie.

Do udziału w programie Elżbietę Jatulewicz namówili przyjaciele, znajomi, znający jej talent, dokonania artystyczne.

- Początek był w kwietniu ubiegłego roku -mówi Elżbieta Jatulewicz. - Do programu trzeba było wysłać nagrane dwie piosenki. Nie mogły to być nagrania z profesjonalnego studia nagrań. Kolega nagrał, w domu, w pokoju, jak śepiewam "Światła rampy" Chaplina i "Deszcz" Marii Koterbskiej. Wysłaliśmy nagranie dosłownie w ostatniej chwili. Po miesiącu przyszedł e-mail, że zostałam zakwalifikowana. Zostałam zaproszona do ustalenia tonacji.

Nie było możliwości samodzielnego wyboru utworu. Dlatego Elżbieta Jatulewicz śpiewała piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”. Jak mówi najchętniej zaśpiewałaby "Mon Dieu" Edith Piaf.
Przygotowanie do programu to okres ciężkiej pracy. Ale i ogromnej satysfakcji. Okrkestra biła brawo, gdy zaśpiewała.

Do programu zgłosiło się około 8 tys. osób. Do pierwszej części programu "Przesłuchania w ciemno" zakwalifikowano nieco ponad 40, które występują w czterech częściach programu.

Elżbieta Jatulewicz podkreśla wsparcie rodziny, znajomych, przyjaciół. Była z nią dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poraju Magdalena Ryziuk-Wilk. Z gratulacjami dzwonią dawni współpracownicy.

Elżbieta Jatulewicz jest pedagogiem, animatorem kultury. Pracowała m.in. w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny. Śpiewa "od zawsze". Występuje z zespołem pań "Szalona Piątka" , który dopingował ją za kulisami w programie telewizyjnym. Z zespołem zdobywa nagrody na festiwalach, min. Pieśni Patriotycznej,Festiwalu im. Janusz Gniatkowskiego. W Żarkach Letnisko prowadzi popularną imprezę plenerową "Imieniny Hrabiny".

To druga edycja „The Voice Senior w TVP. W przesłuchaniach w ciemno biorą udział seniorzy -osoby w wieku powyżej 60 lat. Na początku występu trenerzy odwróceni są tyłem do uczestników, a jeśli któryś z trenerów chce przyjąć uczestnika do siebie, odwraca się do niego i śpiewający automatycznie trafia do jego drużyny. Jeżeli odwróci się więcej niż jeden trener, wokalista wybiera trenera, z którym będzie chciał pracować. Etap przesłuchań w ciemno kończy się skompletowaniem 4-osobowej drużyny przez każdego trenera.

Następnym etapem jest półfinał, podczas którego trenerzy wybierają ze swojej drużyny po dwie osoby, które śpiewają po jednym utworze. Trener decyduje, kto przechodzi dalej, a kto odpada z drużyny. Do finału przechodzi ośmioro wokalistów.

O zwycięzcy programu decydują podczas finału widzowie w głosowaniu SMS-owym.

Zwycięzca programu zdobywa tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tys. zł oraz wycieczkę o wartości 30 tys. zł, a także występ podczas „Sylwestra Marzeń z Dwójką”.

W tej edycji „The Voice Senior” jurorami są Alicja Majewska, Izabela Trojanowska, Witold Paszt i Andrzej Piaseczny.

Kolejna edycja programu The Voice Senior z udziałem Elżbiety Jatulewicz 30 stycznia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto