Elegancka studniówka 2023 Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkowskiego w Myszkowie
Tradycyjnie studniówka rozpoczęła się od życzeń dla grona pedagogicznego od uczniów i rodziców, a także życzeń udanej zabawy od dyrekcji szkoły. Tuż przed rozpoczęciem balu maturalnego także starosta myszkowski Piotr Kołodziejczyk złożył młodzieży życzenia jak najlepszych wyników na maturze i pogratulował kadrze pedagogicznej przygotowania uczniów do egzaminu.
- Szanowni Maturzyści, pragnę życzyć Wam jak najlepszych wyników na maturze, i żeby to, co trudne przychodziło wam z łatwością, a to, co niewykonalne było jedynie drobną przeszkodą na drodze do sukcesów i motywacją do osobistego rozwoju - powiedział starosta.
Nie zabrakło oczywiście poloneza, który uczniowie "Kwiatkowskiego" wykonali znakomicie.
Z historii szkoły
Zalążkiem szkolnictwa zawodowego w Myszkowie stała się Szkoła Przemysłowa przy Myszkowskiej Fabryce Naczyń Emaliowanych "Światowit".Jej otwarcie nastąpiło w dniu 16 września 1945r. , a więc prawie tuż po zakończeniu działań wojennych. Konieczność doskonalenia nowychfachowców dla przemysłu sprawiła, że do nauki przystąpiło 68 chłopców jako młodocianych pracowników MFNE. Nauka zawodu odbywała sięna terenie tejże fabryki w godzinach rannych, po południu natomiast zdobywano wiedzę teoretyczną w budynku Szkoły Powszechnej Nr 3 w Myszkowie. Inicjatorem utworzenia tego typu szkoły był dyrektor MFNE, pan Walenty Solarz. Pierwszym jej kierownikiem został inż. Wacław Brzozowski, konstruktor fabryki.
Na zatrudnienie bardziej wykwalifikowanych pracowników w okresie powojennym czekały kluczowe fabryki na terenie Myszkowa. W związku z tym na zebraniu organizacyjnym dyrektorów czterech zakładów, tj. Odlewni Żeliwa (późniejszych Myszkowskich Zakładów Metalurgicznych), Myszkowskiej Fabryki Papieru, Myszkowskiej Przędzalni (późniejszych Myszkowskich Zakładów Przemysłu Wełnianego) i Myszkowskiej Fabryki Naczyń Emaliowanych "Światowit" postanowiono w dniu 10 stycznia 1946r., korzystając z poparcia inż. Plewki, kierownika Delegatury Departamentu Kadr Ministerstwa Przemysłu w Katowicach, utworzyć wspólną dla wymienionych zakładów szkołę z siedzibą w Myszkowie. Na organizatora i dyrektora szkoły powołano dotychczasowego kierownika Szkoły Przemysłowej, inż. Wacława Brzozowskiego. W ten sposób powstała Szkoła Przemysłowa Państwowych Zakładów Przemysłowych w Myszkowie, otrzymując do dyspozycji budynek przy ulicy Kościuszki 91, w którym za czasów okupacji mieścił się "Dom niemiecki". Przebudowa obiektu umożliwiała dostosowanie go do potrzeb szkoły. Z końcem zimy 1946r. był już wyposażony w podstawowe urządzenia szkolne, meble i potrzebne pomoce naukowe.
3 marca 1946r. nastąpiło uroczyste otwarcie szkoły z udziałem przedstawicieli Wydziału Szkolnictwa Zawodowego, partii politycznych, związków zawodowych, dyrekcji i rad zakładowych czterech wymienionych wcześniej fabryk oraz miejscowego społeczeństwa.
Oferta edukacyjna "Kwiatkowskiego"
Kierunki kształcenia na rok szkolny 2022/2023 w Zespole Szkół nr 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Myszkowie
- technik mechatronik
- technik automatyk
- technik pojazdów samochodowych (klasa mundurowa)
- technik logistyk (klasa mundurowa)
- technik elektryk
- technik budownictwa
- technik ekonomista
- technik usług fryzjerskich
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
- technik pojazdów samochodowych (oddział przygotowania wojskowego po otrzymaniu zezwolenia Ministra Obrony Narodowej)
- technik logistyk (oddział przygotowania wojskowego po otrzymaniu zezwolenia Ministra Obrony Narodowej)
- oddział wielozawodowy
- fryzjer
- mechanik pojazdów samochodowych
- pracownik pomocniczy fryzjera
- pracownik pomocniczy mechanika
- technik pojazdów samochodowych
- technik usług fryzjerskich
Elegancka studniówka 2023 Zespołu Szkół Nr 1 im. E. Kwiatkow...
Zobacz również:
Pokaz mody uczniów szkoły Szczepanika
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?