MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Dzień wody Myszków 2014 [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
Fot. Krzysztof Suliga
Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ponadgoimnazjalnych uczestniczą dzisiaj w obchodach Dnia Wody, które odbywają się w Starostwie Powiatowym i jego okolicy. Dzień Wody Myszków 2014.

Dzień Wody Myszków 2014
Organizatorem Światowego Dnia Wody w Myszkowie jest Zespół Szkół Nr 2 im. H. Kołłątaja. Rano przedstawiciele szkół nr: 1, 2, 3 i 5 oraz Zespołów Szkół nr 1 i 2 przybyli pieszo w grupach przed starostwo, gdzie powitali ich starosta Wojciech Picheta i wicestarosta Mariusz Trepka. Po oficjalnym otwarciu imprezy wszyscy udali się na parking przy Kauflandzie, gdzie odbyła się symboliczna adopcja rzeki Warty. Odcinkiem rzeki opiekować się będą w Myszkowie uczniowie ZS n2 z Będusza. W ramach akcji Klubu Gaja zorganizowano kolejkę po wodę, która miała uświadomić dzieciom i młodzieży jej wartość i ograniczone zasoby. Na fragmencie parkingu Kauflandu dzieci wymalowały kreda na asfalcie swoje wyobrażenie rzeki i tego, co w niej można znaleźć.

Odbyły się także m.in. warsztaty ekologiczne i pokaz wyplatania z wikliny oraz zwiedzanie Fabryki Papieru oraz konferencja pod hasłem "Woda dająca życie". Patronat nad imprezą sprawuje Starosta Myszkowski.

Inspiracją do podjętej przez ZS nr 2 inicjatywy stał się udział szkoły w projekcie Comenius "Woda dająca Życie". W projekcie uczestniczą również szkoły z Niemiec, Bułgarii, Portugalii, Włoch i Rumunii. Celem zorganizowanych działań ekologicznych, jest uświadamianie, jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto