Dwie serie przełajowego Pucharu Polski

(su)
Bartosz Pilis mimo pecha walczył do końca. Fot. Krzysztof Suliga
W miniony weekend w powiecie myszkowskim rywalizowali najlepsi kolarze przełajowi. W sobotę spotkali się na trasie w Rzeniszowie, w niedzielę w Parku Leśnym "Leśniczanka" w Myszkowie.

W Rzeniszowie wyścig rozgrywany był o puchar firmy Dobrawa. Na podium stanęło dwóch reprezentantów Błękitnych Dobrawa Koziegłowy. W kategorii junior trzecie miejsce zajął Kamil Gradek. Zwyciężył Kacper Szczepaniak (POM Strzelce Krajeńskie) przed Kamilem Markowskim (Scout Częstochowa). Mateusz Chmurzewski był 13. W juniorach młodszych na trzeciej pozycji uplasował się Bartosz Pilis. W tej kategorii triumfował Michał Paterak (LKS Gościęcin). Pilis miał szansę na zwycięstwo, ale kiedy był na prowadzeniu, sczepił się z rywalem i stracił czołową pozycję. W kategorii orlik/elita zwyciężył Paweł Szczepaniak (POM) przed Martinem Simorą i Martinem Haningiem (obaj Słowacja). Mateusz Kwiatkowski zajął 13. pozycję. W juniorkach młodszych Paulina Chmurzewska zajęła 6. miejsce. Wygrała Marzena Wasiuk (Zawodowa Grupa Primus). Imprezę zabezpieczali druhowie z OSP w Rzeniszowie. Niedzielny wyścig w elicie ponownie wygrał Paweł Szczepaniak. Drugie miejsce zajął reprezentujący obecnie barwy Legii Warszawa wychowanek Błękitnych Konrad Jasik, a 10. był Kwiatkowski. Ogromnego pecha miał Bartosz Pilis, któremu na drugiej rundzie złamał się rower. Dobiegł z nim do samochodu i zmienił na nowy. W międzyczasie spadł jednak na ostatnią pozycję. Na dystansie udało mu się minąć 15 rywali i zajął ostatecznie 10. pozycję. W juniorach 3. był Gradek, a 10 Chmurzewski. W juniorkach młodszych ponownie 6. była Chmurzewska. Puchary i nagrody ufundowali Starostwo Powiatowe w Myszkowie i Urząd Miasta Myszkowa, a nagrody finansowe Andrzej Czapla. Na 17 listopada zaplanowane zostały zawody PP, które rozegrane zostaną w Koziegłowach.