Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Darmowe szkolenia w Łodzi

Jacek Suliga
Jacek Suliga
W Polsce zapanowała moda na kształcenie się. Przybywa osób kończących studia wyższe. Wiele z tych osób nie wie, że może później dokształcać się zupełnie za darmo. Poniżej zebraliśmy większość szkoleń, które odbywają się w Łodzi i nie musimy płacić za nie ani złotówki.

Projekty, które tutaj prezentujemy są realizowane głównie z funduszy unijnych. Biorąc udział w tych projektach będziemy musieli wyjść z domu, dojechać w konkretne miejsce. Są również szkolenia internetowe np. Akademia PARP - tutaj wystarczą dobre chęci i troche samozaparcia.



SZKOLENIA DLA OSÓB BEZROBOTNYCH i ZAGROŻONYCH WYKLUCZENIEM SPOŁECZNYM


"Impresje kosmetyczne-program przeciwdziałania wykluczeniu"

Realizator:

Panda Trzebnica Sp. z o.o.

 

Cel projektu:

Aktywizacja zawodowa kobiet zagrożonych wykluczeniem społecznym, poprzez organizację szkoleń prowadzących do podniesienia, uzupełnienia, lub zmiany kwalifikacji zawodowych.

 

Do kogo projekt jest adresowany?

Osoby bezrobotne w tym osoby długotrwale bezrobotne wykluczone społecznie lub zagrożone takim wykluczeniem.

Co projekt oferuje:

Szkolenia w zakresie fryzjerstwa, kosmetyki paznokci, wizażu i makijażu oraz wsparcia psychologicznego. Materiały szkoleniowe. Bardzo dobrze wyposażony ośrodek szkoleniowy znajdujący się na terenie dzielnicy Łódź-Widzew. Profesjonalne kosmetyki, osprzęt oraz wykładowców posiadających potwierdzone kwalifikacje zawodowe. Końcowe egzaminy. Zaświadczenia o ukończeniu kursu. Dodatkowo ubezpieczenie NW podczas trwania szkoleń, zwrot kosztów dojazdu na szkolenia, całodzienny catering w tym m.in. napoje zimne i gorące oraz obiad.

 

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja i informacje szczegółowe dla osób z terenu woj. łódzkiego kontakt z kierownikiem projektu p. Martą Domańską, tel. 662 181 200, e-mail: [email protected] lub [email protected], kontakt z firmą Panda tel. 508 199 933 Radosław Buczek.
Strona internetowa projektu www.impresje.eu

Okres realizacji projektu:

01.07.2008 r. do 31.12.2009 r.
Obecnie trwa rekrutacja na pierwsze szkolenia rozpoczynające się od 29.09.2008 roku. Ilość miejsc na szkoleniu 12 na okres 2-ch miesięcy. Proponujemy 6 bloków szkoleniowych dla 72 beneficjentek.


"Zaprojektuj swoją przyszłość - ZOSTAŃ GRAFIKIEM KOMPUTEROWYM"

Realizator:
Stowarzyszenie "B-4"
Ul. Sokoła 4a/2
35-010 Rzeszów
Tel./Fax: 017 8532724
e-mail: [email protected], www.b4.org.pl

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest wsparcie w uzyskaniu zatrudnienia osób bezrobotnych, które ukończyły szkołę średnią lub wyższą na lokalnym rynku pracy poprzez kompleksową pomoc obejmującą: aktywizację zawodową, szkolenia dostosowane do potrzeb rynku pracy, staże i pośrednictwo pracy.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt skierowany jest do 30 osób, zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, zamieszkałych na terenie powiatu zgierskiego ziemskiego w wieku 18-25 lat (w tym długotrwale bezrobotni), którzy ukończyli szkołę średnią lub studia wyższe.

Co projekt oferuje:

* Warsztaty aktywizacji zawodowej - dla wszystkich BO, po 48 godz., obejmujące moduły: Rynek pracy i zjawisko bezrobocia, Aktywne poszukiwanie pracy, Autoprezentacja, Internet jako źródło poszukiwania pracy.
* Indywidualne doradztwo zawodowe - 150 godz., dla 30 BO (każdy BO skorzysta z min. 4 godz.), obejmujące analizę potrzeb uczestników oraz indywidualną ocenę zawodową i przygotowanie IPD oraz pomoc w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych.
* Szkolenie specjalistyczne: Projektowanie i grafika komputerowa - dla wszystkich BO, po 250 godz.
Szkolenie przygotuje do pracy na stanowisku grafika komputerowego w studiu graficznym poligraficznym itp. oraz do samodzielnego wykonywania grafiki zarówno artystycznej jak i reklamowej, obróbki fotografii, itd.
* 6-miesięczne staże zawodowe dla wszystkich BO, które będą uzupełnieniem oraz praktycznym wykorzystaniem informacji zdobytych podczas szkoleń. Odbywać się będą w agencjach reklamy, studiach grafiki komputerowej, wydawnictwach, zakładach usług poligraficznych, drukarniach oraz firmach zajmujących się tworzeniem materiałów reklamowych i stron www.
* Pośrednictwo pracy przez okres 3 miesięcy, dzięki któremu uczestnicy uzyskają pomoc w zakresie pozyskiwania ofert pracy oraz ich doboru i negocjacji związanych z warunkami zatrudnienia.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja uczestników prowadzona będzie w pierwszych 2 miesiącach realizacji projektu tj. 01.01.2009 - 28.02.2009 wraz z kampanią informacyjno-promocyjną.
Informacje i ankieta zgłoszeniowa będą zamieszczone na podstronie www projektu. Zgłoszenia będą przyjmowane pocztą oraz osobiście w biurze projektu w Łodzi. Ze względu na wysoką specjalizację prowadzonych szkoleń każda osoba zainteresowana uczestnictwem przejdzie test podstawowej znajomości obsługi komputera. Do projektu przyjęte będą osoby, które osiągną pozytywne wyniki podczas testu, wg kolejności zgłoszeń do wyczerpania limitu miejsc. Po wyczerpaniu miejsc zostanie sporządzona lista rezerwowa. Osoby, które nie zakwalifikują się do projektu zostaną objęte nieodpłatnym wsparciem w ramach prowadzonej Agencji Zatrudnienia.

Okres realizacji projektu:

01.01.2009 r. - 31.12.2009 r.


"Czas do pracy"

Realizator:
Stowarzyszenie "B-4"
Ul. Sokoła 4a/2
35-010 Rzeszów
Tel./Fax: 017 8532724
e-mail: [email protected], www.b4.org.pl

Cel projektu:

Celem projektu jest wsparcie w uzyskaniu zatrudnienia osób pozostających bez pracy poprzez: poradnictwo zawodowe, pomoc psychologiczną, grupę wsparcia, szkolenia oraz staże zawodowe.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt kierowany jest do 60 osób, pozostających bez zatrudnienia (zarejestrowanych jako bezrobotne bądź poszukujące pracy), należących do osób długotrwale bezrobotnych, zamieszkałych na terenie powiatu zgierskiego i powiatu M. Łódź.

Co projekt oferuje:

* Klub Aktywizacji Zawodowej, który będzie miejscem prowadzenia warsztatów, części szkoleń, jak i spotkań indywidualnych. Klub ten będzie czynny od poniedziałku do piątku przez 8 godzin. Osoby otrzymają pomoc merytoryczną oraz techniczną związaną z procesem poszukiwania pracy. W ramach Klubu zorganizowane zostaną:
o Warsztaty psychologiczne - dla wszystkich BO po 40 godz.
o Indywidualne spotkania z psychologiem - ok. 120 godz. poradnictwa psychologicznego, liczba BO objętych wsparciem zależna od indywidualnych potrzeb
o Grupa wsparcia - w grupie uczestniczyć będzie 15 osób wyłonionych przez doradcę zawodowego w czasie indywidualnych spotkań - przewidzianych jest 16 spotkań Grupy Wsparcia
o Spotkania z pracownikami różnych instytucji - 2 spotkania w miesiącu przez okres 10 miesięcy - łącznie 20 spotkań
* Blok aktywizacja zawodowa, w ramach której zostaną zorganizowane przedsięwzięcia:
o Warsztaty aktywizacji zawodowej - dla wszystkich BO po 48 godz.
o Indywidualne doradztwo zawodowe - dla każdego BO indywidualnie, średnio 6 godz. na osobę
o Pośrednictwo pracy - pozyskiwanie ofert pracy dla wszystkich BO (średnio 5 ofert dla BO)
* Szkolenia podwyższające kwalifikacje zawodowe:
o szkolenia komputerowe - na szkolenie to zostaną skierowane osoby nie posiadające żadnej lub niewielką znajomość obsługi komputera, 20 osób po 80 godz.
o szkolenia zawodowe wg potrzeb zlecanych na zewnątrz - dobór szkolenia dobrany będzie do indywidualnych potrzeb uczestników, 60 osób po 1 szkoleniu

Rekrutacja do projektu:

Prowadzona będzie przez pierwsze 4 miesiące tj. 01.01.2009 - 30.04.2009. Pierwszym etapem rekrutacji będą spotkania informacyjne zorganizowane za pośrednictwem Urzędów Miast i Gmin z terenów objętych wsparciem. W celu umożliwienia uczestnikom podjęcia decyzji o uczestnictwie w projekcie oraz usprawnienia procesu rekrutacyjnego, w każdym z urzędów wyznaczony będzie dyżur, w czasie którego będzie można złożyć dokumentację zgłoszeniową. Punkt rekrutacyjny zostanie także utworzony w biurze projektu w Łodzi.

Procedury naboru:

* Osobiste (ewentualnie przesłane drogą pocztową) - złożenie ankiet rekrutacyjnych wraz z dokumentami poświadczającymi spełnienie kryteriów projektu
* Formalna weryfikacja kandydatur pod kątem spełniania kryteriów przez specjalistę ds. rekrutacji
* Zatwierdzenie uczestnictwa
* Telefoniczne lub osobiste poinformowanie osób o zakwalifikowaniu się do projektu

Okres realizacji projektu:
01.01.2009 r. - 30.04.2010 r.


"Wracam do pracy - szkolenia dla emerytów i rencistów w woj. łódzkim"

Realizator:
Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o.
ul. Mickiewicza 47, 70-385 Szczecin

Biuro Projektu w Łodzi:
ul. Nawrot 114, 90-029 Łódź
tel./fax 042 674 48 96
www.inbit.pl
e-mail: [email protected]

Cel projektu:

Podniesienie kwalifikacji zawodowych emerytów i rencistów w wieku produkcyjnym poprzez szkolenia dające szansę powrotu na rynek pracy:

* podwyższenie poziomu kompetencji zawodowych przez 100 osób objętych wsparciem,
* wzrost zainteresowania ponownym zatrudnieniem emerytów i rencistów,
* wzrost liczby osób posiadających motywację do powrotu na rynek pracy
* wzrost liczby osób posiadających wiedzę na temat EFS i PO KL oraz elastycznych form zatrudnienia

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt adresowany jest do emerytów i rencistów po 45 roku życia pozostających bez zatrudnienia i zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu zorganizowane zostaną szkolenia, które umożliwią osobom objętym wsparciem podniesienie i zaktualizowanie kwalifikacji zawodowych. Grupa 100 osób - uczestników szkoleń zostanie wyłoniona poprzez szeroko zakrojoną akcję informacyjną prowadzoną na terenie województwa łódzkiego.

Uruchomione zostały następujące punkty informacyjno-rekrutacyjne:

1. PUP nr 2 w Łodzi, ul. Kilińskiego 102/102 a
* poniedziałek 10.30-14.30
* czwartek 10.30-14.30
* piątek 10.00 - 14.00
2. PUP Łódź-Wschód, ul. Częstochowska 40/52
* wtorek 10.00-14.00
* środa 9.00-13.00
* piątek 9.00-13.00
3. PUP Łask, ul. Objazdowa 4
* poniedziałek 9.00-13.00
* czwartek 9.00-13.00
* piątek 9.00-13.00
4. PUP Zduńska Wola, ul. Szadkowska 6 c
* poniedziałek 9.00-13.00
* wtorek 9.00-13.00
* środa 9.00-13.00
5. Urząd Miasta Zgierz, ul. Jana Pawła II 16
* wtorek 9.00-13.00
* środa 9.00-13.00
* czwartek 9.00-13.00

Docelowo planujemy utworzenie kilku grup i przeprowadzenie szkoleń w zakresie:

* księgowość z wykorzystaniem komputera,
* kadry i płace z wykorzystaniem komputera,
* obsługa kas fiskalnych + obsługa komputera

Każde ze szkoleń poprzedzone zostanie blokiem warsztatów psychoedukacyjnych, podczas których omówione zostaną możliwe formy zatrudnienia emerytów i rencistów w świetle obowiązujących przepisów.

Każdy z uczestników spotka się także z doradcą zawodowym w celu określenia cech i predyspozycji zawodowych oraz omówienia możliwości kształcenia kierunkowego.

Każdy z uczestników szkoleń otrzyma podręcznik, pakiet szkoleniowy, dodatkowe materiały ksero oraz T-shirt. trakcie szkoleń uczestnicy mają zapewnione napoje oraz poczęstunek.p>Dla osób spoza Łodzi przewidujemy zwrot kosztów dojazdu na szkolenie.

Uczestnictwo w naszym projekcie jest bezpłatne.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja będzie mieć charakter otwarty. Odbędzie się w oparciu o kampanię informacyjną na terenie województwa łódzkiego. W celu dotarcia do jak najszerszego grona uczestników wykorzystane zostaną takie kanały informacyjne jak: punkty informacyjno-rekrutacyjne w oddziałach ZUS w woj. łódzkim, lokalne media, strona internetowa. Powstaną plakaty i ulotki informacyjne, które zostaną rozprowadzone na terenie objętym projektem.

Zadeklarowanie chęci przystąpienia do programu nastąpi poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego.

głoszeń do projektu można również dokonywać osobiście w Biurze Projektu (codziennie w godzinach 9-15):

Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT Sp. z o.o.
Oddział w Łodzi
Ul. Nawrot 114, 90-029, Łódź
tel/fax: 0 42 674 48 96
e-mail: [email protected]

Okres realizacji projektu:
1.07.2008 r. - 31.01.2010 r. (szkolenia będą się odbywać od grudnia 2008 do sierpnia 2009 r.)


"Powrót do księgowości-program szkoleń dla kobiet wracających do pracy"

Realizator:
Global Training Centre Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Biuro Projektu w Łodzi:
90-007 Łódź
Plac Komuny Paryskiej 5A, pok. 204, II p. (budynek Domu Technika)
tel./fax 042 633 82 63, e-mail: [email protected], www.ksiegowosc.globaltc.eu

Cel projektu:

Celem Projektu jest aktywizacja zawodowa 32 Pań pozostających bez zatrudnienia (w tym zarejestrowanych jako bezrobotne lub poszukujące pracy) zameldowanych na terenie województwa łódzkiego. Do udziału w projekcie w szczególności zapraszamy Panie: wracające do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci, po 45 roku życia, samotne matki oraz osoby niepełnosprawne. Preferencje dla Pań z powiatów: zgierski, radomszczański, opoczyński, kutnowski i tomaszowski.

Do kogo projekt jest adresowany?

Do udziału w projekcie zapraszamy Panie pozostające bez zatrudnienia (w tym zarejestrowane jako bezrobotne lub poszukujące pracy) w szczególności: wracające do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci, po 45 roku życia, samotne matki oraz osoby niepełnosprawne. Preferencje dla Pań z powiatów: zgierski, radomszczański, opoczyński, kutnowski i tomaszowski.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu realizowane są następujące zajęcia:

* Szkolenie j. angielskiego
o korespondencja służbowa - 60h
o rozmowy telefoniczne - 24h
* Szkolenie z księgowości
o podatki dochodowe - 20h
o podatek VAT - 8h
o deklaracje podatkowe - 4h
o teoria rachunkowości - 40h
o komputerowa praktyka z wykorzystaniem programu Symfonia - 24h
* Doradztwo zawodowe: grupowe - 12h i indywidualne - 2h
* Doradztwo prawne grupowe - 6h i indywidualne - 1h
* Doradztwo psychologiczne indywidualne - 2h
* Warsztaty kompetencji społecznych - umiejętności komunikacyjne, organizacyjne, asertywność, autoprezentacja, negocjacje, zarządzanie czasem i stresem, zarządzanie sobą przez cele i wartości - 36h

Oprócz szkoleń tematycznych uczestniczki projektu otrzymują bezpłatnie:

* materiały szkoleniowe
* catering (przerwy kawowe i obiadowe)
* refundację kosztów dojazdu na szkolenie dla Pań dojeżdżających spoza Łodzi
* refundację kosztów opieki nad dziećmi do lat 7 dla mam samotnych
* stypendium za każdą godzinę obecności na zajęciach
* ubezpieczenie nnw

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w biurze projektu w Łodzi, Plac Komuny Paryskiej 5A, pok. 204, II p. budynek Domu Technika. Rekrutacja ciągła: poniedziałek-piątek: 10.00-15.00
Rekrutacja prowadzona jest w 5 etapach, w oparciu o regulamin rekrutacji i udziału w Projekcie:

1. dobrowolne zgłoszenia osobiste, telefoniczne, mail.
2. wybór mam spełniających kryteria formalne: status na rynku pracy, meldunek
3. kwalifikacje językowe-testy, rozmowa i psychologiczne-rozmowa
4. wybór BO uwzględniając kryteria szczegółowe (wiek 45+, powracające do pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci, samotne matki, niepełnosprawne)
5. podział na grupy wg kwalifikacji językowych.

Okres realizacji projektu:

Terminy realizacji szkoleń:
II edycja : marzec-maj 2009 r.: 1 grupa x 16 uczesniczek


"Nowy zawód, nowa szansa, nowe życie - projekt dla osób pozostających bez zatrudnienia z terenu województwa łódzkiego"

Realizator:
Oxford Centre II s.c.
ul.Sienkiewicza 40 90-009 Łódź
tel./fax. 0-42 630-66-21; 630-70-72

Cel projektu:

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji zawodowych i językowych kandydatów ubiegających się na stanowiska średniego szczebla w firmach finansowych, a tym samym podniesienie ogólnego poziomu zatrudnialności osób bezrobotnych z woj. łódzkiego.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt skierowany jest do bezrobotnych mieszkańców województwa łódzkiego, w tym powiatu zgierskiego, z wykształceniem średnim.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu realizowane są szkolenia z zakresu języka angielskiego, podstaw księgowości oraz podstaw pracy z komputerem.

Rekrutacja do projektu:

poł. 12.2008 r. - 01.2009 r. - II edycja
Rekrutacja prowadzona jest w biurze projektu:
Łódź, ul. Zgierska 69, tel. 042 640-64-26, od pon. do pt. w godz. 9.00 - 17.00.

Okres realizacji projektu:

02.2009 r. - 06.2009 r. - II edycja


"Akademia Specjalistów ds. Projektów Społecznych"

Realizator:
"HRP" Małgorzata Czernecka, Konrad Jaszczyński
ul. Piotrkowska 55
90-413 Łódź
Tel.: 042 637 90 30
Fax: 042 637 90 31
www.hrp.com.pl
e-mail: [email protected]

Cel projektu:

Wprowadzenie na rynek pracy specjalistów ds. projektów społecznych spośród osób pozostających bez zatrudnienia w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku.

Do kogo projekt jest adresowany?

* Kobiet z województwa łódzkiego, w tym w szczególności z powiatu zgierskiego
* Pozostających bez zatrudnienia (w tym bezrobotnych i poszukujących pracy)
* Z minimum średnim wykształceniem
* Zainteresowanych pracą przy projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego

Co projekt oferuje:

* Bezpłatny cykl szkoleń z zakresu pracy z projektem współfinansowanym z UE (zagadnienia teoretyczne związane z UE, polityką regionalną, metodami pracy z projektem, wytycznymi dotyczącymi realizacji projektów w ramach PO KL; część praktyczna obejmie 4 obszary realizacji projektu: dokumentację, finanse, zespół projektowy, ewaluację)
* 96 godzin nauki w 1 miesiąc
* 6-osobowe grupy
* Zajęcia 3 razy w tygodniu po 8 godzin
* Dodatek szkoleniowy
* Profesjonalną kadrę trenerską
* 3-miesięczny, płatny staż/praktyki zawodowe w instytucjach realizujących projekty UE
* Wsparcie merytoryczne specjalistów w czasie odbywania stażu

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja do czterech kolejnych edycji szkoleń prowadzona będzie w sposób ciągły od sierpnia do grudnia 2008 r. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą dokonać zgłoszenia poprzez wypełnienie formularza w biurze projektu, w Łodzi na ul. Piotrkowskiej 55, pobranie formularza ze strony www.hrp.com.pl i przesłanie go pocztą lub wypełnienie formularza on-line.

Okres realizacji projektu:

01.08.2008 r. - 30.04.2009 r.


Projekt AKADEMIA IT 50 + skierowany jest do osób bezrobotnych po 50-tym roku życia oraz przebywających na emeryturze, które chcą zdobyć nowe umiejętności, poszerzyć swoje kwalifikacje, nawiązać nowe znajomości. W ramach projektu oferujemy nie tylko szereg bezpłatnych szkoleń informatycznych ale również warsztaty i zajęcia integracyjne.

Celem szkolenia jest zdobycie przez uczestników podstawowych umiejętności obsługi komputera i Internetu, oraz samodzielne pogłębianie tej wiedzy.

Obejmuje ono swym zakresem:

- obsługę systemu Windows Vista,
- wykorzystanie edytora tekstu Word 2007
- obsługę poczty elektronicznej Outlook
- korzystanie z Internetu
- e-learning
- pocztę e-mail, chat, forum

Szkolenie skierowane jest do osób nie potrafiących pracować z komputerem, które chcą zdobyć podstawowe umiejętności w zakresie jego obsługi i sprawnie wykorzystywać możliwości jakie on daje. Szkolenie z poruszania się po internecie da znacznie większe możliwości poszukiwania pracy, poszerzania własnych zainteresowań oraz zawierania nowych czy odświeżania starych znajomości. Ponadto zajęcia poświęcone wypełnianiu dokumentacji elektronicznej i poszukiwaniu w sieci informacji urzędowych pokażą jak bardzo można usprawnić, a przede wszystkim skrócić w czasie sprawy urzędowe.

Klasyczne szkolenie wzmocniliśmy nowoczesnymi metodami nauczania (e-learning), gwarantujemy także dostęp do stanowisk komputerowych i Internetu.

Uczestnikom szkolenia zapewniamy:

- komplet przejrzystych i czytelnych materiałów szkoleniowych
- pomoc i wsparcie ze strony prowadzących
- klasyczne szkolenia i wspierające je nowoczesne metody nauczania (e-learning)
- po godzinach szkolenia oddajemy do dyspozycji stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu
- dodatek szkoleniowy

Jeśli:

- jesteś osobą bezrobotną po 50-tym roku życia lub przebywasz na emeryturze
- nie brak ci zapału do zdobycia nowych umiejętności
- chcesz podwyższyć swoje kwalifikacje
- szukasz nowej pracy

Zgłoś się do nas !

Wypełnij ankietę w biurze projektu:

ul. Narutowicza 7/9 III piętro, pok. 336
90-117 Łódź

lub zadzwoń:

tel. 632-00-53, 633-01-74

Jesteś osobą nieaktywną zawodowo lub bezrobotną?

Chcesz zmienić swoje kwalifikacje?

Chcesz skorzystać z doradztwa zawodowego i wsparcia naszych ekspertów?

Jeśli tak to nasz projekt jest stworzony specjalnie dla Ciebie.

Zapisz się na bezpłatne szkolenie.

Nie bój się nowych wyzwań, poszerz swoje kompetencje i zdobądź certyfikat !

CHCESZ PRACOWAĆ W BIURZE ? ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ.

Ilość miejsc jest ograniczona.

Zapewniamy:

• Zajęcia w małych 10-osobowych grupach.
• Komplet materiałów szkoleniowych.
• Ciepły posiłek w czasie zajęć.
• Dodatek szkoleniowy.
• Nowoczesny sprzęt oraz sale szkoleniowe w centrum miasta.

Jako firma posiadamy już doświadczenie w realizacji podobnych projektów, a zakres szkolenia jest wynikiem naszych rozmów z uczestniczkami wcześniejszych edycji oraz z pracodawcami.

Obejmuje ono:

- Obsługę komputera oraz najnowszego oprogramowania (Windows Vista, Office 2007)
- Obsługę nowoczesnych urządzeń biurowych (skaner, fax, ksero, bindownica, urządzenia wielofunkcyjne)
- Zarządzanie własnym czasem pracy
- Obsługa klienta

Aż 80% uczestniczek poprzednich projektów dzięki naszej pomocy znalazło pracę.

W ramach naszego projektu doświadczeni trenerzy uczą obsługi komputera i urządzeń biurowych krok po kroku tak, aby w przyszłej pracy były one urządzeniami przyjaznymi. Podnosimy również kwalifikacje kursantek w zakresie komunikacji i współpracy w firmie oraz w obszarze obsługi klienta, co pozwoli w przyszłości lepiej odnaleźć się w nowym otoczeniu i na nowym stanowisku pracy.

PODAMY CI POMOCNĄ DŁOŃ – ZGŁOŚ SIĘ DO NAS JUŻ DZIŚ

Zapraszamy! Wypełnij ankietę dostępną w Biurze Projektu:

Alt Systemy Informatyczne
Łódź ul. Narutowicza 7/9, III piętro, pokój 335

Pod numerem tel. 042 632-00-53, 633-68-50


"TY TEŻ MOŻESZ BYĆ (DOBRYM) PRACOWNIKIEM"

Realizator:
CEiRON (tj. Centrum Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych)
ul. Konstytucyjna 42c, 92-203 Łódź
tel. (042) 674-44-66
tel/fax. (042) 674-44-46
e-mail: [email protected]
www: www.ceiron.org.pl

Cel projektu:

* udzielenie kompleksowej pomocy osobom pozostającym bez zatrudnienia w zakresie podnoszenia i rozwoju kwalifikacji zawodowych oraz aktywizacji zawodowej.
* podniesienie kwalifikacji zawodowych osób pozostających bez zatrudnienia,
* podniesienie umiejętności korzystania przez osoby pozostające bez zatrudnienia z nowoczesnych technik informacyjno-komunikacyjnych,
* motywacja osób pozostających bez zatrudnienia do działania mającego na celu podjęcie zatrudnienia,
* nauczenie osób pozostających bez zatrudnienia efektywnego poruszania się na rynku pracy,
* zapobieganie trwałemu wykluczeniu osób pozostających bez zatrudnienia z rynku pracy.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt skierowany jest do osób pozostających bez zatrudnienia, w tym:

* kobiety i mężczyźni,
* osoby niepełnosprawne,
* osoby w wieku 18 - 64 lata,
* mieszkańcy miast i wsi woj. łódzkiego (w szczególności powiat zgierski),
* zarejestrowane w Powiatowych Urzędach Pracy.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu Realizator oferuje:

1. SZKOLENIA
Szkolenia obejmuje dwa moduły szkoleniowe:
* MODUŁ I - Szkolenie z zakresu obsługi komputera (100 h)
Realizowany w dwóch stopniach trudności: podstawowym i zaawansowanym w zależności od potrzeb uczestników zajęć.
* MODUŁ II - Przedsiębiorczość (20 h)
Szczegółowa tematyka zajęć dostosowywana jest do specyfiki oraz potrzeb grupy. Liczebność grup szkoleniowych 8 - 12 osób
2. DORADZTWO ZAWODOWE
Każdy uczestnik projektu, w zależności od potrzeb zostanie objęty indywidualnym wsparciem w zakresie aktywizacji zawodowej (konsultacje ze specjalistą ds. aktywizacji zawodowej, średnio 2 h/osoba)

Dodatkowe informacje dotyczące projektu:

* szkolenia i doradztwo są dla uczestników projektu całkowicie nieodpłatne,
* średni czas trwania szkolenia 2 miesiące,
* szkolenia prowadzone są z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu komputerowego,
* uczestnicy projektu otrzymują zwrot kosztów przejazdu (możliwy jest również dowóz uczestników projektu),
* przewidziana jest organizacja opieki nad osobami zależnymi (osoby starsze, chore, dzieci),
* uczestnicy projektu otrzymują: poczęstunek, materiały szkoleniowe oraz stypendium w wysokości 480,00 zł brutto.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja uczestników do projektu rozpocznie się we wrześniu 2008 r. i będzie trwać nieprzerwanie do marca 2010 r. Zgłoszeń można będzie dokonywać:

* osobiście w siedzibie CEiRON, tj. ul. Konstytucyjna 42c, 92-203 Łódź
* telefonicznie pod nr telefonu (042) 674-44-66 / (042) 674-44-46

W ramach całości projektu planowanych jest 10 grup szkoleniowych (100 osób). O przyjęciu do poszczególnych grup szkoleniowych decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Okres realizacji projektu:
01.08.2008 r. - 31.07.2010 r. (szkolenia odbywają się w okresie październik 2008 r. - maj 2010 r.)


"Kobieta aktywna na rynku pracy"

Realizator:

Ogólnopolska Sieć Szkół Policealnych AWANGARDA Ligia Pawelec
Biuro projektu: Łodzi przy al.T.Kosciuszki 93, tel. 042 637-63-90

Cel projektu:

Projekt ma na celu zmianę pasywnych postaw kobiet pozostających bez pracy w tym zarejestrowanych jako bezrobotne lub poszukujące pracy na postawę aktywną poprzez realizację wielomodułowych i dostosowanych do ich potrzeb szkoleń. Celem jest również zwiększenie szans osób pozostających bez zatrudnienia na integrację zawodową i społeczną,podniesienie kwalifikacji i kompetencji oraz zwiększenie umiejętności poruszania się po rynku pracy. Służyć temu będą warsztaty z doradcą i psychologiem. Dodatkowo zdecydowano się na zaproponowanie uczestnikom projektu wsparcia w postaci zwrotu kosztów dojazdu na zajęcia ,co ma na celu również zaktywizowanie kobiet zamieszkujących małe miasta i obszary wiejskie. Projekt realizowany będzie w odpowiedzi na potrzeby lokalnego rynku pracy w zgodzie z założeniami programowymi oraz lokalnymi strategiami.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt adresowany jest do kobiet pozostających bez pracy w tym zarejestrowanych jako bezrobotne lub poszukujące pracy szczególnie matek wychowujących dzieci,kobiet młodych dopiero wchodzących na rynek pracy oraz kobiet po 45 roku życia.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu przeprowadzone zostaną 3 miesięczne kursy zawodowe:

* kosmetyczne     180 godz.
* fryzjerskie         180 godz.
* masażu            180 godz.
* stylizacji paznokci z elementami wizażu......100 godz.

Każde szkolenie obejmuje 20 godz. warsztatów z zakresu doradztwa grupowego, 20 godz. z zakresu warsztatow psychologicznych, 10 godz. doradztwa indywidualnego oraz100 godz. szkolenia językowego.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja trwa od 01.07.2008 r. do 30.04.2009 r.

Okres realizacji projektu:
od 01.07.2008 r. do 31.08.2009 r.


"Nowe kwalifikacje szansą kobiet na rynku pracy"

Realizator:
Signa Sp. z o.o.
Ul. Piotrkowska 89; 90 - 423 Łódź

Partnerzy:
Instytut Nowych Technologii
Ul. Piotrkowska 89; 90 - 423 Łódź

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest udzielenie kobietom kompleksowego wsparcia na rynku pracy poprzez warsztaty psychologiczne, doradztwo zawodowe, prawne oraz szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe a także przygotowanie zawodowe zwiększające konkurencyjność na otwartym rynku pracy. Projekt ma na celu wspomóc kobiety w realizacji ich planów zawodowych.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt skierowany jest do 45 bezrobotnych kobiet, niezarejestrowanych w PUP, posiadających co najmniej wykształcenie średnie, zamieszkałych na terenie powiatu zgierskiego, brzezińskiego oraz m. Łódź, powracających lub wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dziecka.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu realizowane będą następujące działania projektowe:

* Wsparcie psychologiczne;
* Doradztwo zawodowe;
* Warsztaty integracyjno-aktywizujące;
* Indywidualne poradnictwo psychologa, doradcy zawodowego oraz prawnika;
* Szkolenia z zakresu obsługi komputera;
* Kurs języka angielskiego w stopniu podstawowym i średniozaawansowanym;
* Szkolenia zawodowe prowadzące do podniesienia kwalifikacji.

Ponadto uczestniczki projektu otrzymają:

* materiały szkoleniowe,
* catering,
* refundację kosztów dojazdu na szkolenie,
* dodatek szkoleniowy
* opiekę nad osobami zależnymi,
* ubezpieczenie NW

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja będzie mieć charakter otwarty. Odbędzie się w oparciu o szeroką kampanię informacyjną w pierwszych miesiącach trwania projektu. W celu dotarcia do jak najszerszego grona uczestniczek wykorzystane zostaną takie kanały informacyjne jak: słupy ogłoszeniowe, lokalne media, strona internetowa. Zorganizowana zostanie także konferencja rekrutacyjna. Powstaną plakaty i ulotki informacyjne, które zostaną rozprowadzone na terenie objętym projektem. Uczestniczkami projektu będą osoby, które z własnej inicjatywy zgłoszą chęć uczestnictwa. Zadeklarowanie chęci przystąpienia do programu nastąpi poprzez złożenie formularza zgłoszeniowego. W wyniku analizy zgłoszeń wyłonionych zostanie 45 kobiet.

Uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne!

Okres realizacji projektu:
01.08.2008 r. - 30.09.2009 r.


"Profesjonalny pracownik biurowy"

Realizator:

Szkoła Języków Obcych EuroDialog

Cel projektu:

Podwyższenie kwalifikacji osób niepracujących w zakresie obsługi biura.

Do kogo projekt jest adresowany?

Osoby niepracujące (bezrobotne, niekatywne zawodowo, w tym niepełnosprawne).

Co projekt oferuje:

Szkolenie w zakresie nauki języka angielskiego, doradztwo zawodowe, kurs obsługi biura).

Rekrutacja do projektu:

Zapraszamy we wrześniu do siedziby Szkoły (ŁDK, Traugutta 18, Łódź, tel. 42 633 59 20)

Okres realizacji projektu:
Wrzesień 2008 r. - czerwiec 2009 r.


"Autorski Program Aktywizacji Zawodowej - powrót na rynek pracy osób chorujących psychicznie (APAZ)"

Realizatorami projektu są:

* Towarzystwo Przyjaciół Niepełnosprawnych (lider projektu)
ul. Zawiszy Czarnego 8/10 pok. 511
91-824 Łódź
tel. 0-42 657 02 25
www.tpn.org.pl, www.klos.tpn.org.pl, www.megaklos.pl
* "KŁOS" spółka z o.o. (partner)

Celem głównym projektu jest:

Zwiększenie dostępu do rynku pracy 40 osobom chorującym psychicznie i długotrwale bezrobotnym, poprzez wdrożenie w okresie roku (od lipca 2008 do czerwca 2009 r.) Autorskiego Programu Aktywizacji Zawodowej (APAZ).

Cele szczegółowe:

* podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych,
* zdobycie nowych kwalifikacji (lub przekwalifikowanie) przez beneficjentów ostatecznych w zawodach poszukiwanych na rynku pracy,
* stworzenie środowiska stażowego, które ułatwi reintegrację zawodową beneficjentów,
* poprawa umiejętności społecznych niezbędnych do podjęcia i utrzymania pracy,
* zdobycie doświadczenia zawodowego w realnym środowisku pracy,
* nabycie przez beneficjentów umiejętności samodzielnego poszukiwania pracy,
* integracja społeczna osób chorujących psychicznie poprzez wspólny udział w projekcie z grupą osób zdrowych,
* przełamywanie stereotypów i obaw dotyczących osób chorujących psychicznie,
* przełamywanie lęku przed podjęciem aktywności zawodowej oraz postaw biernych,
* poprawa sytuacji życiowej uczestników projektu.

Do kogo projekt jest adresowany?

Podstawowa grupa beneficjentów będzie liczyć 32 osoby. Są to mieszkańcy woj. łódzkiego głównie niepełnosprawni - chorujący psychicznie - nieaktywni zawodowo. Do grupy włączone będą osoby zdrowe - długotrwale bezrobotne, aby zapewnić jej integracyjny charakter.

Rekrutacja do projektu:

* zamieszkiwanie na terenie woj. łódzkiego (przynajmniej zameldowanie tymczasowe)
* w przypadku osób zdrowych: posiadanie statusu osoby długotrwale bezrobotnej potwierdzone rejestracją w Urzędzie Pracy
* w przypadku osób chorujących psychicznie: zdiagnozowane zaburzenia psychotyczne ze "spektrum schizofrenii" lub afektywne zaburzenia nastroju, pozostawanie pod opieką lekarską, orzeczenie o niepełnosprawności, aktualny brak aktywności zawodowej.

Kwalifikacja beneficjentów jest prowadzona z zachowaniem zasady równości płci i z uwzględnieniem ich sytuacji życiowej. Pierwszeństwo mają mieszkańcy terenów wiejskich.

Kryteria zakwalifikowania do projektu:

Rekrutacja prowadzona jest w sposób ciągły. Osoby niezakwalifikowane do udziału w projekcie, spełniające kryteria rekrutacji, są wpisywane na listę rezerwową i włączane w projekt w przypadku rezygnacji któregoś z dotychczasowych uczestników. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z p. Agnieszką Stasińską - tel. 042 616 06 20.

Najważniejsze działania prowadzone w projekcie:

1. Rekrutacja do projektu, diagnoza predyspozycji zawodowych, przygotowanie szczegółowych konspektów zajęć, wdrożenie strategii ewaluacji.
2. Zajęcia z zakresu readaptacji zawodowej. Zajęcia obejmują cykl 10-tygodniowy, na który składają się:
* wyjazd integracyjno-szkoleniowy
* warsztaty psychologiczne obejmujące następujące zagadnienia: poczucie własnej wartości, komunikacja międzyludzka, sposoby radzenia sobie ze stresem w pracy, współpraca w grupie, rozwiązywanie problemów.
* szkolenia stanowiskowe - prowadzone przez trenerów zawodu, obejmujące zarówno aspekty teoretyczne jak i praktyczne. Szkolenia stanowiskowe będą prowadzone w należącym do TPN Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym "Zacisze" w Jedliczach oraz w Spółce "KŁOS" (firma społeczna), której misją jest readaptacja społeczno-zawodowa osób wykluczonych.
Zorganizowane zostaną następujące szkolenia stanowiskowe:
* pracownik administracyjny
* pomoc kuchni
* sprzątaczka-pokojowa
* pracownik stajenny
* stolarz
* pracownik pralni
* recepcjonista pokojówka-sprzątacz/ka
* pracownik gospodarczy/ogrodnik
* kelner
3. Organizacja staży zawodowych/reintegracji zawodowej. Przez okres kolejnych 9 miesięcy beneficjenci pod opieką instruktorów zawodu będą odbywać staże zawodowe na stanowiskach, do których zostali przeszkoleni. Staże na części stanowisk będą odbywać się w ruchu ciągłym, zgodnie ze specyfiką branży. Po zakończeniu stażu beneficjent otrzyma niezbędne zaświadczenie. W trakcie staży kontynuowane będą grupowe i indywidualne zajęcia z psychologiem.
W ciągu ostatnich 6 miesięcy realizacji projektu dodatkowo będą prowadzone zajęcia oraz spotkania indywidualne z doradcą zawodowym. Będą one miały na celu wyposażenie beneficjentów w praktyczne umiejętności poszukiwania pracy na wolnym rynku oraz rozwianie ich obaw związanych z podjęciem zatrudnienia.
4. Organizacja imprezy promującej w ramach akcji "Schizofrenia - Otwórzcie Drzwi". Impreza odbyła się w Łodzi na rynku Manufaktury. Na jej program złożyły się: prezentacja wyrobów osób psychicznie chorych, występy zespołów muzycznych, konkursy dla dzieci (m.in. bieg przedszkolaka). Celem imprezy było przełamywanie uprzedzeń wobec osób chorujących psychicznie, oraz propagowanie idei ich zatrudniania. Sytuacja osób chorujących psychicznie na rynku pracy jest bowiem w porównaniu z innymi grupami osób z niepełnosprawnością szczególnie dramatyczna: wobec tej właśnie grupy mamy do czynienia z najsilniejszymi społecznymi uprzedzeniami. Skuteczne działania mające umożliwić powrót osób z tej grupy na rynek pracy muszą więc zakładać kompleksowe podejście do problemu: bezpośrednim działaniom mających na celu ich aktywizację zawodową musi towarzyszyć jako swego rodzaju uzupełnienie promowanie ich jako równoprawnych członków społeczeństwa i równouprawnionych pracowników.


"Udany start"

Realizator:
Fundacja ARKA
90-552 Łódź, ul. Kopernika 37

Cel projektu:

Główny cel projektu to wzrost potencjału osobistego, kwalifikacji zawodowych i pomoc w znalezieniu zatrudnienia osób uzależnionych od środków psychoaktywnych leczących się na terenie woj. łódzkiego.

Cele szczegółowe to:

* Wzrost umiejętności społecznych i psychologicznych beneficjentów.
* Podniesienie kwalifikacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
* Wprowadzenie na rynek pracy osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt skierowany jest do osób uzależnionych od środków psychoaktywnych, poddających się leczeniu w ośrodku MONAR w Sokolnikach k/Łodzi, ośrodku Fundacji ARKA w Małkowie oraz osób będących w programach postrehabilitacji Fundacji ARKA w Łodzi i Zgierzu. Są to kobiety i mężczyźni pow. 18 roku życia z obszaru całego kraju zamieszkujące na terenie woj. łódzkiego.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu beneficjenci programu uczestniczą w cyklu warsztatów (dwa dni w miesiącu po 8 godzin - przez 4 miesiące).

Tematyka warsztatów:

* Warsztat komunikacji z elementami asertywności.
* Warsztat redukcji slangu i zachowań kryminalnych.
* Warsztat efektywnego poszukiwania pracy.
* Warsztat pozytywnej autoprezentacji.

W ramach projektu oferujemy naszym beneficjentom także udział w kursach zawodowych, które w szybkim czasie pozwolą im na zdobycie odpowiednich uprawnień do podjęcia pracy. Kursy są prowadzone w specjalistycznych placówkach, zajmujących się ich organizowaniem.

Na terenie Fundacji Arka działa Punkt Doradztwa Zawodowego i Pośrednictwa Pracy. Pracownik Punktu Doradztwa ma za zadanie nie tylko wskazywać miejsca pracy, ale też motywować do jej podjęcia, wspierać w sytuacjach kryzysowych, aktywizować do dalszych działań, urealniać oczekiwania, pomagać w pisaniu CV, listów motywacyjnych, podań. We wszystkich działaniach beneficjent jest traktowany indywidualnie z uwzględnieniem jego potrzeb, potencjału, motywacji i kwalifikacji. Punkt działa przez 20 godzin w tygodniu.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja uczestników odbywa się na terenie ośrodków w Małkowie i Sokolnikach oraz w placówkach postrehabilitacyjnych w Łodzi i Zgierzu. Przeprowadzana jest co 4 miesiące. Potencjalni beneficjenci mogą zgłaszać swój udział po zapoznaniu się z informacjami o projekcie zamieszczonymi na plakatach oraz przekazywanymi przez kadrę placówek i koordynatora projektu. Zespół składający się z przedstawicieli kadry merytorycznej i koordynatora z chętnych stwarza listę osób, które wezmą udział w danym cyklu projektu.

Okres realizacji projektu:
01.06.2008 r. - 31.05.2010 r.


"Koleje losu"

Realizator:

Koło Łódzkie Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta
ul. Szczytowa 11, 92-114 Łódź
Biuro Projektu: ul. Trębacka 3, 93-367 Łódź, tel./fax. 042 646 11 38,
[email protected]
www.kolejelosu.neostrada.pl

Cel projektu:

Głównym celem Projektu jest podwyższenie poziomu aktywności zawodowej i społecznej osób znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy.

Do kogo projekt jest adresowany?

* osób bezdomnych
* osób długotrwale bezrobotnych
* osób niezatrudnionych korzystających ze świadczeń pomocy społecznej
* osób po zwolnieniu z zakładu karnego lub innej jednostki penitencjarnej
* osób uzależnionych od alkoholu lub innych środków odurzających, poddających się procesowi leczenia lub po jego zakończeniu

Co projekt oferuje:

Beneficjenci Projektu mogą uczestniczyć w następujących działaniach oferowanych w ramach realizacji Projektu:

* indywidualnych spotkaniach z konsultantami terenowymi (motywowanie do aktywnego poszukiwania pracy, udzielanie wsparcia w zakresie poszukiwania i utrzymania pracy, monitorowanie postępów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności społecznych, motywowanie do aktywnego udziału w działaniach Projektu)
* indywidualnych spotkaniach z konsultantami towarzyszącymi (pomoc w przezwyciężaniu barier w wychodzeniu z bezdomności oraz aktywizacji zawodowej i społecznej, zapewnienie szerokiego dostępu do ofert pracy, umożliwienie skorzystania ze sprzętu biurowego w tym komputera, drukarki, skanera, telefonu)
* warsztatach motywacyjnych
* grupie wsparcia dla osób poszukujących pracy
* indywidualnych sesjach psychologicznych
* konsultacjach terapeutycznych w zakresie uzależnień
* szkoleniach zawodowych
* doradztwie w zakresie tworzenia, rejestracji i prowadzenia spółdzielni socjalnej

Dla beneficjentów Projektu przewidziano materialny system wsparcia oraz opiekę nad osobami zależnymi.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja uczestników Projektu przebiegać będzie jako działanie ciągłe w Schroniskach i Noclegowni dla Bezdomnych oraz w Punktach Pracy Socjalnej. Odbywać się będzie zgodnie z polityką równych szans dla wszystkich. Prowadzić ją będą konsultanci terenowi poprzez spotkania informacyjne z potencjalnymi uczestnikami Projektu. Rozprowadzone zostaną ulotki i plakaty informacyjne. W Projekcie weźmie udział 120 osób.

Okres realizacji projektu:
Projekt jest realizowany od 1 czerwca 2008 r. do 31 grudnia 2009 r.


"Aktywność kluczem do sukcesu - wspieranie osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym w województwie łódzkim"

Realizator:

Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi
ul. Rewolucji 1905r. nr 64
90-222 Łódź

Cel projektu:

Głównym celem projektu jest poprawa dostępu do zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym poprzez ich aktywizację zawodową i społeczną.

Celami szczegółowymi projektu są:

* nabycie, podniesienie lub zmiana kwalifikacji i kompetencji zawodowych
* zdobycie umiejętności poruszania się po rynku pracy
* zwiększenie zdolności interpersonalnych
* zwiększenie motywacji i pozytywnego nastawienia BO do zachodzących zmian
* wypromowanie idei kształcenia ustawicznego

Dzięki precyzyjnie zaprojektowanym rodzajom wsparcia BO zdobędą umiejętności atrakcyjne z punktu widzenia zapotrzebowania na regionalnym rynku pracy, ponieważ kierunek wyznaczonych szkoleń wynika ze zgłaszanego przez pracodawców popytu na pracowników posiadających takie kwalifikacje. Powyższe działania przyczynią się do stworzenia warunków sprzyjających aktywizacji w życiu społecznym i zawodowym osób z grup zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz wypromują ideę kształcenia ustawicznego jako gwarancję konkurencyjności i mobilności na rynku pracy.

Do kogo projekt jest adresowany?

W ramach projektu wsparciem zostanie objętych 100 mieszkańców województwa łódzkiego pozostających bez pracy, a w szczególności:

* osoby długotrwale bezrobotne,
* osoby niezatrudnione, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej,
* osoby powracające na rynek pracy po urlopach wychowawczych i macierzyńskich,
* osoby po 50 roku życia.

Co projekt oferuje:

Projekt skupia się na udzieleniu BO kompleksowego wsparcia szkoleniowego i psychologiczno-doradczego. Wybór szkoleń jest uzasadniony potrzebą nabycia lub podwyższenia kwalifikacji zawodowych w wybranych obszarach. Formy wsparcia mają na celu przekazanie niezbędnej, kompleksowej wiedzy wraz z wykształceniem umiejętności praktycznych z tego zakresu.

Beneficjenci Ostateczni będą mieli możliwość wzięcia udziału w następujących szkoleniach:

* Kurs prawa jazdy kat. C (samochody ciężarowe) - 20 os.
* Kurs prawa jazdy kat. CE (samochody ciężarowe z przyczepą) - 10 os.
* Kurs prawa jazdy kat. D (autobusy) - 10 os.
* Kurs kierowca wózków jezdniowych podnośnikowych - 30 os.
* Opiekun medyczny - 30 os.

Ponadto, wszyscy uczestnicy projektu będą brali udział w zajęciach z zakresu:

* Doradztwa zawodowego (16 godzin)
* Szkoleniach psychologicznych (16 godzin)

W ramach projektu Beneficjenci Ostateczni otrzymają materiały dydaktyczne (podręczniki, skrypty) oraz dodatki szkoleniowe za uczestnictwo w zajęciach.

Rekrutacja do projektu:

Biuro projektu będzie mieściło się w siedzibie Lidera projektu - w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi przy ulicy Pomorskiej 83/85.
Rekrutacja będzie jawna i otwarta, skierowana dla wszystkich zainteresowanych, celem przestrzegania zasad równości szans, w tym również w aspekcie równości płci. O zakwalifikowaniu się do projektu będzie decydowała kolejność zgłoszeń, natomiast w odniesieniu do osób zainteresowanych udziałem w szkoleniu "Opiekun medyczny" drugim etapem rekrutacji będzie rozmowa kwalifikacyjna, mająca na celu bliższe poinformowanie BO o specyfice szkolenia, przy jednoczesnym zdiagnozowaniu ich predyspozycji do uczestnictwa na podstawie określonych kryteriów.

Okres realizacji projektu:
01.08.2008 r. - 30.09.2009 r.


"Zmień swoją przyszłość - skończ z biernością!"

Realizator:
Signa Sp. z o.o.
Ul. Piotrkowska 89, 90-423 Łódź
tel.: (042) 631 18 18
fax.:(0 42) 631 11 14
[email protected]

Partner:
Instytut Nowych Technologii
ul. Piotrkowska 89, 90-423 Łódź
tel.: (042) 632 27 20
fax: (042) 631 11 14

Cel projektu:

Celem projektu jest doprowadzenie do przywrócenia osób długotrwale bezrobotnych na rynek pracy oraz ich integracja ze społeczeństwem.

Do kogo projekt jest adresowany?

Uczestnikami projektu będą osoby długotrwale bezrobotnych z powiatów zgierskiego, brzezińskiego i Miasta Łodzi.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:

* indywidualna diagnoza osobowości uczestników
* indywidualne porady psychologa, doradcy zawodowego i prawnika
* grupy wsparcia
* wsparcie psychologiczne
* szkolenia interpersonalne (asertywność, radzenie sobie ze stresem, wzmocnienie poczucia własnej wartości)
* szkolenia komputerowe
* szkolenia językowe
* szkolenia zawodowe

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja będzie przebiegała dwuetapowo:

1. złożenie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, który będzie można pobrać ze strony internetowej realizatora projektu oraz w biurze projektu (Signa Sp. z o.o., Łódź, ul. Piotrkowska 89)
2. indywidualna rozmowa z uczestnikiem

W wyniku analizy zgłoszeń i rozmów zostanie wyłonionych 60 osób. Dodatkowo zostanie utworzona list rezerwowa 10 osób. Z uczestnikami projektu zostaną podpisane umowy dotyczące zasad uczestnictwa w przedsięwzięciu.

Okres realizacji projektu:
01.08.2008 r. - 30.09.2009 r.


"Wykluczamy wykluczenie"

Realizator:
Instytut Edukacji Ustawicznej - dr Beata Owczarska
90-117 Łódź, ul. Narutowicza 7/9
tel. 042 296-58-30
e-mail: [email protected]
www.ieu.pl

Cel projektu:

Przeprowadzenie szkoleń i indywidualnego doradztwa umożliwiających nabycie, podniesienie lub zmianę kwalifikacji, kompetencji zawodowych i społecznych wśród BO, zagrożonych wykluczeniem społecznym, dzięki czemu BO uzyskają pomoc w przezwyciężeniu indywidualnych barier w integracji zawodowej i społecznej, w tym w powrocie na rynek pracy.

Do kogo projekt jest adresowany?

Grupę docelową projektu stanowią osoby niezatrudnione, długotrwale bezrobotne, korzystające ze świadczeń pomocy społecznej oraz osoby po 50 roku życia, a także otoczenie osób wykluczonych społecznie (w zakresie poradnictwa, projektów promocyjnych oraz działań wspierających). Beneficjent, aby zostać zakwalifikowanym do projektu, musi posiadać minimum wykształcenie zawodowe.

Co projekt oferuje:

W ramach projektu przewidziano następujące 30 godzinne, moduły:

* "Znam komputer - znajdę pracę" mający na celu nauczenie BO obsługi programów pakietu MS Office oraz zasad korzystania z sieci Internet.
* "Angielski na rynku pracy" jest lektoratem ukierunkowanym na naukę słownictwa związanego z pracą oraz z tworzeniem dokumentów aplikacyjnych w języku obcym. Poziom trudności zajęć dostosowany będzie do stopnia zaawansowania grupy.
* "Komputer otworzy mi świat" przeznaczony jest na naukę podstaw grafiki komputerowej, tworzenia stron www oraz składu DTP.
* "Biurokracja mi nie straszna" przybliży Beneficjentom zagadnienia związane ze sprawami kadrowymi, płacami, ZUS-em oraz przepisami BHP i PPOŻ.

Dodatkowo każdy Beneficjent projektu będzie miał możliwość skorzystania z indywidualnych porad doradcy zawodowego, psychologa oraz prawnika.

Beneficjenci Ostateczni otrzymają zwrot kosztów dojazdu na szkolenia w formie przekazania im biletów komunikacji miejskiej oraz dodatek szkoleniowy w wysokości 4,- zł brutto za godzinę, naliczany proporcjonalnie do ilości zaliczonych obecności na zajęciach. Przy 100% frekwencji dodatek szkoleniowy wynosi 480,- zł brutto. Beneficjent Ostateczny otrzyma również "wyprawkę" w postaci teczki, segregatora na materiały, długopisu oraz notatnika A4 oraz materiały szkoleniowe na płycie CD wspierające indywidualne uczenie się po zakończeniu projektu.

Rekrutacja do projektu:

Nabór do projektu będzie prowadzony równolegle na dwa sposoby, zachowując zasadę równości szans kobiet i mężczyzn. Partnerzy nieformalni w projekcie tj. PUP Nr 1 w Łodzi, PUP Nr 2 w Łodzi, PUP w Pabianicach, PUP w Zgierzu oraz PUP w Łęczycy poinformują o możliwości udziału w projekcie i wytypują uczestników, w oparciu o kryteria projektu, oraz przeprowadzą wstępną selekcję. Jednocześnie Instytut Edukacji Ustawicznej - dr Beata Owczarska będzie prowadził otwarte akcje informacyjne. W widocznych miejscach rozwieszone zostaną plakaty oraz rozdane ulotki promujące projekt i zawierające informacje o terminie aktualnego naboru. Rekrutacja będzie również prowadzona poprzez ogłoszenia w prasie lokalnej i radio. Aby zapobiec i przeciwdziałać trudnościom związanym z rekrutacją IEU BO będzie ją prowadził w sposób ciągły.

Okres realizacji projektu:
01.08.2008 r. do 30.06.2010 r.


"Mama wraca do pracy. Łódź 2008-2009."

Realizator:
Global Training Centre Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
Biuro Projektu w Łodzi:
90-007 Łódź
Plac Komuny Paryskiej 5A, pok. 204, II p. (budynek Domu Technika)
tel./fax 042 633 82 63, e-mail: [email protected], www.mama.org.pl

Cel projektu:

Celem Projektu jest aktywizacja zawodowa 32 kobiet - matek nieaktywnych zawodowo, wracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych, zameldowanych na terenie województwa łódzkiego.

Do kogo projekt jest adresowany?

Beneficjentki Ostateczne projektu to mamy nieaktywne zawodowo, wracające na rynek pracy po urlopach macierzyńskich i wychowawczych, zameldowane w województwie łódzkim.
Grupa docelowa=80 BO.
Pierwszeństwo w naborze: mamy samotne i niepełnosprawne

Co projekt oferuje:

Realizacja projektu podzielona jest na 3 edycje szkoleniowe. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 80 BO podzielonych na 5 grup 16-osobowych. Zajęcia językowe i kurs komputerowy realizowane są w grupach 8-osobowych, pozostałe zajęcia w grupach 16-osobowych. Zajęcia grupowe realizowane są 4 razy w tygodniu po 6 godzin lekcyjnych od: 9-15. Indywidualne poradnictwo - poza zajęciami grupowymi, w terminach ustalanych indywidualnie dla BO.

Program szkoleniowy dla każdej grupy obejmuje:

* Szkolenie z języka angielskiego 84h, zakończone egzaminem zewnętrznym LCCI 8h
* Szkolenie komputerowe - 42h zakończone egzaminem zewnętrznym ECDL 8h
* Kurs zawodowy: "ABC Przedsiębiorczości" - 18h
* Kurs zawodowy: "Sprzedaż i obsługa klienta" - 18h
* Warsztaty psychologiczne - 36 h
* Warsztat doradztwa zawodowego - 12h
* Warsztat doradztwa prawnego - 6h
* Doradztwo prawne indywidualne - 1h
* Doradztwo psychologiczne indywidualne - 2h
* Doradztwo zawodowe indywidualne - 2h
* Grupy wsparcia - 15h, jeden raz w tygodniu przez 3 tygodnie po zakończeniu szkoleń w projekcie w godzinach popołudniowych.

Oprócz szkoleń tematycznych uczestniczki projektu otrzymują bezpłatnie:

* materiały szkoleniowe,
* catering (przerwy kawowe i obiadowe),
* refundację kosztów dojazdu na szkolenie,
* refundację kosztów opieki nad dziećmi do lat 7 dla mam samotnych,
* stypendium za każdą godzinę obecności na zajęciach,
* ubezpieczenie od NNW

Planowany termin rozpoczęcia I edycji szkoleń: 30 września 2008 r.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja do projektu zostanie przeprowadzona w biurze projektu w Łodzi, Plac Komuny Paryskiej 5A, pok. 204, II p. budynek Domu Technika. Rekrutacja ciągła: poniedziałek-piątek: 10.00-15.00

Rekrutacja prowadzona jest w 5 etapach, w oparciu o regulamin rekrutacji i udziału w Projekcie:

1. dobrowolne zgłoszenia osobiste, telefoniczne, mail.
2. wybór mam spełniających kryteria formalne: status na rynku pracy, meldunek
3. kwalifikacje językowe-testy, rozmowa i psychologiczne-rozmowa
4. wybór BO uwzględniając kryteria szczegółowe (mamy niepełnosprawne, samotne) + utworzenie listy rezerwowej
5. podział na grupy wg kwalifikacji językowych.

Okres realizacji projektu:
I edycja szkolenia : wrzesień-grudzień 2008, 1 grupa x 16 BO
II edycja szkolenia: styczeń-kwiecień 2009, 2 grupy x 16 BO
III edycja szkolenia: kwiecień-lipiec 2009, 2 grupy x 16 BO


"Szansa 50 +"

Realizator:
"ENTER" Ośrodek Edukacyjno-Szkoleniowy
Barbara Wolska 95 - 100 Zgierz ul. Zawiszy 34

Cel projektu:

Projekt będzie miał na celu ułatwienie bezrobotnym kontaktu z potencjalnymi pracodawcami i mobilizację do aktywnego poszukiwania pracy, poprzez podnoszenie potencjału zawodowego i rozwój kwalifikacji, jak i promocję przedsiębiorczości i samozatrudnienia.

Do kogo projekt jest adresowany?

Projekt jest skierowany do osób bezrobotnych po pięćdziesiątym roku życia (50 +).

Co projekt oferuje:

Projekt oferuje szkolenia obejmujące podstawy:

* obsługi komputera
* edytorów tekstu
* arkusza kalkulacyjnego
* Internetu
* komunikatorów i przeglądarek internetowych

oraz:

* aktywne poszukiwanie pracy
* planowanie i uruchamianie działalności gospodarczej
* spotkania z przedstawicielami pracodawców w celu przedstawienia słuchaczom ofert pracy

Rekrutacja do projektu:

W szkoleniach mogą wziąć udział osoby bezrobotne po pięćdziesiątym roku życia (50+) zamieszkałe w Łodzi lub na terenie województwa łódzkiego. Osoby te muszą posiadać wykształcenie co najmniej podstawowe. Zapisy i informacje w Biurze Projektu w Łodzi, ul. Przybyszewskiego 73/75 (w budynku szkoły) lub telefonicznie pod nr telefonu 784 525 933

Okres realizacji projektu:

Szkolenia będą obejmować 90 godzin dydaktycznych, realizowanych od poniedziałku do piątku w blokach 5-godzinnych, w grupach liczących 10 osób. Terminy rozpoczęcia poszczególnych szkoleń ustalane będą po skompletowaniu grup.


"Nowoczesne technologie informatyczne"

Realizator:
BROst Centrum Edukacji i Technologii Komputerowej
90-531 Łódź, ul. Wólczańska 210
tel. 042 633 68 99
tel./fax 042 633 68 24
www.brost.pl
www.nauka-biznes.org.pl

Cel projektu:

Podniesienie poziomu aktywności zawodowej oraz zdolności do zatrudnienia osób bezrobotnych i biernych zawodowo.

Do kogo projekt jest adresowany?

* osoby długotrwale bezrobotne
* osoby po pięćdziesiątym roku życia (50+) bierne zawodowo
* zameldowane na terenie województwa łódzkiego

Co projekt oferuje:

Proponujemy szkolenia komputerowe:

* ECDL e-Citizen - 40 godzinne szkolenie przeznaczone dla osób posiadających podstawową wiedzę i umiejętności z zakresu wykorzystania komputera i Internetu. Weryfikacja tych umiejętności realizowana jest w postaci jednego egzaminu praktycznego i potwierdzona certyfikatem ECDL e-Citizen.
* ECDL - 220 godzinne szkolenie (160 godzin praktycznych zajęć komputerowych oraz 60 godzin nauki języka angielskiego). Przeznaczony dla osób, które chcą sprawdzić swoje podstawowe umiejętności, niezbędne zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu codziennym.

Zakres szkolenia:

* podstawy technik informacyjnych
* użytkowanie komputerów
* przetwarzanie tekstów
* arkusze kalkulacyjne
* bazy danych
* grafika menadżerska i prezentacyjna
* usługi w sieciach informatycznych

Weryfikacja tych umiejętności jest realizowana jako 4 egzaminy praktyczne.

Rekrutacja do projektu:

Rekrutacja będzie prowadzona przed rozpoczęciem każdego ze szkoleń zaplanowanych w ramach projektu. Terminy rekrutacji i zasady udziału w projekcie będą podawane w prasie łódzkiej (Dziennik Łódzki, Express Ilustrowany) oraz na stronach internetowych:
www.brost.pl

www.nauka-biznes.org.pl

Rekrutacja będzie prowadzona w formie telefonicznej i elektronicznej.

Okres realizacji projektu:
01.07.2008 r. - 31.07.2009 r.


SZKOLENIA DLA OSÓB PRACUJĄCYCH



Akademia Specjalistów ds. Projektów Społecznych II (dla osób pracujących)**
Kto może zostać uczestnikiem Akademii?

  • Osoby z województwa łódzkiego
  • Pracujące w instytucjach rynku pracy, organizacjach i firmach realizujących bądź planujących realizację projektów społecznych w ramach POKL
  • Osoby, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem nowych kompetencji zawodowych związanych z pracą specjalisty ds. projektów społecznych
  • Z minimum średnim wykształceniem

Co oferujemy w ramach Akademii?

  • Bezpłatny cykl szkoleń z zakresu pracy z projektem współfinansowanym z UE
  • Profesjonalną kadrę trenerską, posiadającą wiedzę praktyczną
  • 96 godzin nauki
  • Nabycie praktycznych umiejętności pracy z projektem
  • Małe grupy szkoleniowe
  • Warsztaty praktyczne oparte na uznanych metodykach pracy z projektem
  • Możliwość korzystania z wzajemnych doświadczeń zarówno uczestników, jak i zespołu projektowego w trakcie oraz po zakończeniu szkolenia (platforma e-learningowa)
  • Zajęcia w sobotę i niedzielę po 8 godzin (co 2 weekend)
  • Uzyskanie kompleksowej wiedzy w zakresie kluczowych etapów realizacji projektów

Jaka jest tematyka szkoleń w Akademii?

  • Kontekst formalno-prawny i zasady realizacji projektów w ramach POKL
  • Metodyki pracy z projektem
  • Tworzenie projektów w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki  
  • Prowadzenie i kontrola dokumentacji formalnej projektu
  • Podstawy finansowej realizacji projektów
  • Zarządzanie zespołem projektowym
  • Ewaluacja projektów

Wszystkie osoby zainteresowane, spełniające wskazane kryteria, zapraszamy do złożenia w biurze projektu, wysłania pocztą bądź ze strony internetowej formularza zgłoszeniowego oraz listu motywacyjnego uzasadniającego, w jakim stopniu uzyskanie nowych kwalifikacji w ramach szkolenia umożliwi rozwój zawodowy.

Etapy rekrutacji:

  • złożenie formularza zgłoszeniowego oraz listu motywacyjnego
  • weryfikacja dokumentów aplikacyjnych
  • rozmowa kwalifikacyjna i udział w badaniu motywacji
  • wybór osób, których udział w projekcie będzie najbardziej uzasadniony
  • opublikowanie na stronie www oraz udostępnienie w biurze projektu listy uczestników oraz listy rezerwowej

Osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie, podpisując umowę uczestnictwa, zobowiązane są do okazania dokumentacji potwierdzającej ich kwalifikowalność (zaświadczenie o zatrudnieniu, dyplom ukończenia szkoły średniej/wyższej, dowód osobisty, ewentualnie zaświadczenie o zameldowaniu tymczasowym).

Zapraszamy! Rekrutacja już trwa!

Biuro projektu:

HRP
ul.Piotrkowska 55, 90-413 Łódź
(prawa oficyna, III piętro)

Tel.: 042 637 90 30
Fax: 042 637 90 31
e-mail: [email protected]



Projekt "Będę Profesjonalnym Informatykiem"


Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowany jest na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

 

Cel projektu

Celem projektu jest zwiększenie liczby specjalistów IT w województwie łódzkim, posiadających certyfikaty MCSA (Microsoft Certified Systems Administrator) , MCITP:DA (Microsoft Certified IT Professional: Database Administrator), MCSE (Microsoft Certified Systems Engineer).

 

Czas trwania projektu
1 października 2008r. – 30 czerwca 2011r.

 

Beneficjenci ostateczni projektu

Projekt skierowany jest do osób wykonujących pracę na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania, spółdzielczej umowy o pracę, umowy zlecenia lub umowy o dzieło, które z własnej inicjatywy są zainteresowane nabyciem, uzupełnieniem lub podwyższaniem kwalifikacji i umiejętności.

Wsparcie skierowane jest do 72 osób z terenu województwa łódzkiego.

Koszt uczestnictwa
Udział w projekcie jest bezpłatny.

 

Opis projektu

Projekt oferuje szkolenia z zakresu administrowania siecią Microsoft (ścieżka MCSA), zarządzania systemami (ścieżka MCSE) i bazami danych (ścieżka MCITP:DA).

  • Ścieżka szkoleniowa MCSA trwająca około dziewięć miesięcy, składa się z sześciu autoryzowanych szkoleń stacjonarnych, szkoleń zdalnych, warsztatów przygotowujących do egzaminów oraz egzaminów. Harmonogram zajęć MCSA
  • Ścieżka szkoleniowa MCSE trwająca około dziewięć miesięcy, składa się z trzech autoryzowanych szkoleń stacjonarnych, szkoleń zdalnych, warsztatów przygotowujących do egzaminów i egzaminów. Harmonogram zajęć MCSE
  • Ścieżka szkoleniowa MCITP:DA trwająca około dziewięć miesięcy, składa się z siedmiu autoryzowanych szkoleń stacjonarnych, szkoleń zdalnych, warsztatów przygotowujących do egzaminów oraz egzaminów.

W ramach każdej ścieżki szkoleniowej będą prowadzone 2 edycje zajęć.

 

Miejsce i czas trwania zajęć

Zajęcia będą prowadzone w siedzibie CK ZETO SA w Łodzi, ul. Narutowicza 136 w soboty i niedziele, po 8 godzin dziennie.
Przewiduje się zjazdy w co drugi weekend.

Uczestnik szkoleń otrzyma autoryzowane podręczniki oraz certyfikaty ukończenia poszczególnych szkoleń, a po zdaniu wszystkich egzaminów Dyplom.

**


**

**


**

**


**

**

Rekrutacja

**

Przed rozpoczęciem każdej ścieżki będzie prowadzona osobna rekrutacja o identycznym przebiegu.

Etapy rekrutacji:

  1. Wypełnienie karty zgłoszenia uczestnictwa w rekrutacji

    Termin przesyłania kart zgłoszenia uczestnictwa upłynął 21 listopada 2008r.

  2. Zdanie testu kwalifikacyjnego

    Termin  28 listopada 2008r.

    Test kwalifikacyjny zostanie udostępniony w terminie dwóch dni roboczych od daty rejestracji.
    Test będzie dostępny przez trzy dni robocze.

    Test kwalifikacyjny on-line (w języku angielskim) będzie dedykowany poszczególnym ścieżkom szkoleniowym:

    • dla ścieżki MCSA – z zakresu ogólnej wiedzy dotyczącej zagadnień komputerowych. Wymagana jest podstawowa znajomość interfejsu Windows 2003, zagadnień związanych z sieciami komputerowymi oraz znajomość języka angielskiego
    • dla ścieżki MCSE – zagadnienia dotyczące administrowania siecią Microsoft. Z testu będą zwolnione osoby mogące udokumentować posiadaną wiedzę z zakresu administrowania siecią Microsoft (tytuł Microsoft Certified Systems Administrator lub certyfikaty ukończenia poszczególnych szkoleń ze ścieżki szkoleniowej MCSA).
    • dla ścieżki MCITP:Database Administrator – z zakresu ogólnej wiedzy dotyczącej zagadnień komputerowych (w szczególności relacyjnych baz danych).

    Pozytywny wynik testu (min. 70% poprawnych odpowiedzi) umożliwi przejście do kolejnego etapu rekrutacji.

    W wypadku dużej ilości zakwalifikowanych osób o udziale w projekcie, oprócz wyżej wymienionych kryteriów, zadecyduje losowanie przeprowadzone w obecności notariusza. W wyniku losowania zostanie utworzona lista główna i rezerwowa.

  3. Dostarczenie dokumentów i podpisanie umowy o udziale w projekcie

    Termin: do dnia 10 grudnia 2008r.

    Do Biura Projektu (CK ZETO S.A., ul. Narutowicza 136, Łódź) należy dostarczyć następujące dokumenty:

    1. Zaświadczenie potwierdzające zatrudnienie,
    2. Kserokopia dokumentu o wykształceniu,
    3. Kserokopia dowodu osobistego w celu potwierdzenia tożsamości i miejsca zamieszkania na terenie woj. łódzkiego.

W dalszej części projektu planuje się realizację następujących szkoleń:

Ścieżka MCITP I edycja
Rekrutacja: sierpień – wrzesień 2009r.
Rozpoczęcie zajęć: październik 2009r.

Ścieżka MCSA II edycja
Rekrutacja: wrzesień – październik 2009r.
Rozpoczęcie zajęć: listopad 2009r.

Ścieżka MCITP II edycja
Rekrutacja:
maj – czerwiec 2010r
Rozpoczęcie zajęć: lipiec 2010r.

Ścieżka MCSE II edycja
Rekrutacja: lipiec – sierpień 2010r.
Rozpoczęcie zajęć: wrzesień 2010r.

 



„MCSEkspert”

Realizator:

NT Group Systemy Informatyczne Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25 I pietro
90-113 Łódź
tel. 042 630-66-77
tel./fax 042 655-33-93
e-mail: [email protected]
www.ntgroup.pl

Cel projektu:
Celem projektu jest pomoc uczestnikom projektu w nabyciu umiejętności z zakresu projektowania i wdrażania infrastruktury Microsoft oraz wzrost kompetencji pracowniczych poprzez umożliwienie im zdobycie tytułu - Microsoft Certified Systems Engineer - certyfikatu uznawanego i cenionego na całym świecie.

Do kogo projekt jest skierowany?
Uczestnikami projektu są osoby pracujące, zgłaszające z własnej inicjatywy chęć dokształcania się poza godzinami pracy.

Zakłada się, iż projekt jest przede wszystkim adresowany do osób pracujących w firmach o statusie mikroprzedsiębiorstw oraz małych przedsiębiorstw z branży IT i pokrewnych. Uczestnicy posiadać muszą wiedzę na temat środowiska systemowego Windows oraz znać język angielski na określonym poziomie, wymaganym do zrozumienia treści zawartych w materiałach szkoleniowych w tym języku.
Szkolenie adresowane jest zarówno do informatyków z Łodzi jak i innych miejscowości województwa łódzkiego, pragnących poszerzyć swoje kompetencje, a także do osób pracujących lub przygotowujących się do pracy w zawodzie inżyniera systemów.

Wymagania niezbędne:

Niezbędnym wymogiem jest posiadanie przez uczestnika projektu tytułu Microsoft Certified System Administrator.


**Co projekt oferuje?**

Projekt MCSEkspert kształci u uczestników umiejętności niezbędne do zdania egzaminu, potwierdzonego prestiżowym i uznawanym na całym świecie certyfikatem - Microsoft Certified Systems Engineer.
Uczestnicy szkoleń uzyskają kompetencje w zakresie projektowania i wdrażania infrastruktury Microsoft, w ramach szkolenia na Microsoft Certified Systems Engineer.

Szkolenie dotyczy gównie pracy z platformami i serwerami systemów operacyjnych Microsoft, koncentruje się na zagadnieniach z zakresu projektowania i utrzymywania, zasobów serwerów.
Beneficjenci Ostateczni otrzymają odpowiednie świadectwa ukończenia kursów i certyfikaty potwierdzające zaliczenie wszystkich egzaminów wewnętrznych oraz potwierdzenie zaliczenia międzynarodowego egzaminu przeprowadzonego przez Autoryzowane Centrum Testowe w postaci certyfikatu i tytułu MCSE [Microsoft Certified Systems Engineer]

Okres realizacji projektu:
Od 01.10.2008 do 30.04.2010

Koszty uczestnictwa w projekcie:
Całkowity koszt wszystkich szkoleń wraz z egzaminami wynosi 500 PLN za osobę.


Program zajęć:

Ścieżka MCSEkspert trwać będzie ok. 8 m-cy. Zajęcia odbywać się będą w sobotę i niedzielę, średnio co 2 tygodnie, w 12 - osobowych

grupach w formie wykładów, laboratoriów i warsztatów. Szczególnie interesującą częścią szkoleń będą wspomniane warsztaty, podczas których uczestnicy będą mieli okazję pod okiem trenera na indywidualne rozwiązywanie problemów i wątpliwości.

W skład ścieżki wchodzą:

 

Szkolenie NTG/2278
Kurs ma dostarczyć studentom wiedzę i umiejętności niezbędne w planowaniu i utrzymywaniu infrastruktury sieci Windows® Server 2003. Jest to piąty kurs w programie nauczania Windows Serwer 2003 Projektant Systemów. Kursant po zakończonym szkoleniu, będzie umiał planować fizyczną i logiczną sieć TCP/IP, planować i rozwiązywać problemy strategii dostępu oraz planować strategię DHCP.

 

Szkolenie NTG/2279
Ten pięciodniowy kurs dostarcza studentom wiedzę i umiejętności potrzebne, aby z powodzeniem planować, wprowadzać w życie i rozwiązywać problemy z infrastrukturą Microsoft Windows Server™ 2003 Active Direktory. Kurs przybliża pojęcie lasu i strukturę domen w Windows Server 2003 Active Directory, system nazw domen (DNS), topologię miejsca i replikację, strukturę organizacyjną jednostki i delegację uprawnień, politykę grupową, grupy użytkowników i strategie zarządzania kontami komputerowymi. Jest to szósty kurs w programie nauczania Windows Serwer 2003 Projektant Systemów.

 

Szkolenie NTG/2282
Ten pięciodniowy kurs dostarcza studentom wiedzę i umiejętności potrzebne, by projektować w Microsoft Active Directory® usługi katalogowe i infrastrukturę sieciową dla środowiska Microsoft Windows Server™ 2003. Kurs jest skierowany do projektantów systemów, którzy są odpowiedzialni za usługi katalogowe i/lub infrastrukturę sieci.

 

Szkolenie NTG/2823
Ten pięciodniowy kurs jest adresowany do osób chcących uzyskać tytuł MCSA i MCSE i do osób, które  są związane z bezpieczeństwem. Kurs ponadto przygotowuje do egzaminu 70-299. Główny nacisk położony jest na przybliżenie infrastruktury sieciowej Microsoft Windows Server™ 2003, skupiając uwagę na odpowiednich programach klienckich. Kurs ma dostarczyć funkcjonalnych umiejętności w planowaniu i wprowadzaniu w życie infrastruktury bezpieczeństwa. Powyższy kurs jest częścią Security Portfolio i służy, jako główny punkt wyjścia dla IT.

 

II edycja: od 07.2009 do 03.2010


"HR Przyszłości - Szkolenia rozwijające kompetencje językowe w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi"
Cele:

Świat globalizuje się szybciej niż nam się wydaje, migracja pracowników w całej Europie dziś jest już faktem, dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w unikatowym szkoleniu i zdobyciu nowych wiadomości oraz umiejętności. Szkolenie to pozwoli Ci płynnie poruszać się w tym kosmopolitycznym organizmie.

Kto prowadzi szkolenie:

Bezpośrednim twórcą i wykonawcą projektu jest zespół trenerów organizacji ILS & Hutchinson Institute.

Firma Hutchinson Institute jest nowoczesną organizacją przygotowującą i prowadzącą szkolenia językowe skierowane tylko do klientów firmowych instytucjonalnych. Wśród stałych klientów są polskie i międzynarodowe korporacje takie jak:

  • Ernst & Young
  • Deloite.
  • Nordea Bank
  • BRE Bank
  • Alstom
  • Rossmann
  • Interprint
  • Randstad
  • AscoNumatic
  • TVAB
  • Swedwood
  • BOT KWB Bełchatów SA
  • PGF
  • Pharmena
  • Start People
  • i wiele innych

Firma zajmuje co roku wysokie pozycje w ogólnopolskich rankingach dotyczących szkoleń i współpracuje tylko z najlepszymi trenerami.

Dla kogo?

Program powstał na bazie zebranych doświadczeń o informacji jakie uzyskiwaliśmy w toku naszej kilkuletniej pracy. Głównym celem szkolenia jest wyposażenie szefów i pracowników działów zarządzania zasobami ludzkimi w narzędzia językowe niezbędne do pracy w międynarodowym środowisku zarówno z klientem zewnętrznym jak i wewnętrznym.

W dwóch edycjach szkolenia wezmą w sumie udział 64 osoby zatrudnione na umowę o pracę na terenie województwa łódzkiego w działach związanych z ZZL, posiadające co najmniej wykształcenie średnie i co najmniej średni poziom znajomości języka angielskiego. Preferowane będą osoby z najwyższym poziomem motywacji, którym szkolenie umożliwi podniesienie kompetencji językowej związanej z językiem specjalistycznym.

Co proponujemy:

  • Unikatowe szkolenie związane z językiem angielskim z zakresu ZZL obejmujące również inne umiejętności biznesowe.
  • Materiał realizowany w sposób warsztatowy
  • Efektywny i profesjonalny program przygotowany przez doświadczonych metodyków Hutchinson Institute
  • Fachowy i zawodowy zespół trenerów
  • Możliwość wymiany doświadczeń z osobami reprezentującymi działy ZZL z innych firm
  • Szkolenie jest całkowicie bezpłatne
  • Grupy 8 osobowe

Program szkolenia:

I część szkolenie stacjonarne:

  • Zajęcia I edycji rozpoczynają się ok. 10 stycznia 2009
  • Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele po 6 lekcji każdego dnia raz na dwa tygodnie
  • Program przewiduje 5 sesji w okresie 10 tygodni
  • Całość programu dopełniona jest zajęciami e-learningowymi na platformie firmy HI
  • Zajęcia prowadzone są w grupach max. 8 osobowych

II część szkolenie wyjazdowe

  • Realizowane jest po szkoleniu stacjonarnym i trwa dwa dni
  • Szkolenie odbędzie się w wybranym ośrodku szkoleniowym w zespołach 16 osobowych

Rekrutacja:

Aplikacje do I edycji przyjmowane są do godziny 17.00 do dnia 18.12.2008.
Rozmowy kwalifikacyjne przeprowadzone będą do godziny 17.00 do dnia 22.12.2008. Wybór 32 uczestników do projektu wraz z listą rezerwową zostanie dokonany w dniu 23.12.2008 na posiedzeniu komisji rekrutacyjnej.

MM Łódź patronuje:


MMŁódź poleca:

Od redakcji: Przypominamy, że każdy z Was może zostać dziennikarzem obywatelskim serwisu MM Moje Miasto! Zachęcamy Was do zamieszczania artykułów oraz nadsyłania zdjęć z ciekawych wydarzeń i imprez. Piszcie też o tym, co Wam się podoba, a co Wam przeszkadza w naszym mieście. Spróbujcie swych sił w roli reporterów obywatelskich eMeMki! Pokażcie innym to, co dzieje się wokół Was. Pokażcie, czym żyje Miasto.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lodz.naszemiasto.pl Nasze Miasto