Bieg Jurajskich Ścieżek w Żarkach i Niegowie. Blisko 300 zawodników na starcie, najszybszy był Łukasz Grajcar [ZDJĘCIA

BR
Rafał Galiński (zdjęcia nr 1-70), Robert Nowak (zdjęcia nr 71-198)
Blisko trzystu zawodników wzięło udział w piątej edycji Biegu Jurajskich Ścieżek w Żarkach i Niegowie. Zawodnicy rywalizowali w biegu na 15 i 10 km oraz w nordic walking na 10 km.

Bieg Jurajskich Ścieżek w Żarkach i Niegowie. WYNIKI

W biegu głównym na dystansie 15 km, w którym udział wzięło 124 biegaczy i biegaczy, triumfował Łukasz Grajcar z Konopisk, reprezentujący CKS Budowlanych Częstochowa. Drugie miejsce zajął biegacz z Olsztyna, Dominik Klimek, reprezentujący ten sam klub, co zwycięzca.

Na najniższym stopniu podium stanął Adam Jagieła z KRS TKKF Jastrząb Ruda Śląska. Wśród pań najlepsza była Aneta Szecówka z Biskupic, drugie miejsce zajęła Anna Balicka z Poraja (klub Leśny Konik), a trzecie Agnieszka Czyżewska z NGB Kłobuck.

W biegu na 10 km triumfował Grzegorz Dorobisz (Biegaj z Żarkami), kolejne miejsca zajęli: Jakub Caban (UKS Pilawa Moskorzew) i Piotr Gryboś z Koszęcina. Wśród pań wygrała Dorota Rał-Kulińska (PoCancerowani Zawiercie), drugie miejsce zajęła Anna Muzyka, a trzecie Kararzyna Malinowska (obydwie Lecymy Durś Piekary Sląskie).

W biegu nordic walking na 10 km najszybsi okazali się Łukasz Dors (Kabex Podkowa Janów) oraz Agnieszka Cempulik-Łakomska z Wodzisława Śląskiego. Zwycięzcom i organizatorom biegu gratulujemy.

Organizator: Urząd Miasta i Gminy Żarki. Współorganizatorzy: Grupa Biegowa „Biegaj z Żarkami”, Gmina Niegowa, Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie, MGOK w Żarkach, OSP Żarki, OSP Czatachowa, OSP Jaworznik, OSP Niegowa, OSP Trzebniów

Dziękujemy organizatorom biegu za udostępnienie zdjęć oraz wyników imprezy.