Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

10-lecie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Koziegłowach. Uroczysta gala

js
Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koziegłowach obchodzi jubileusz 10-lecia powstania. Z tej okazji odbyła się uroczysta gala.

Jubileusz rozpoczął się od części artystycznej. Taneczny krok i barwne stroje wywarły niemałe wrażenie na widowni. Śpiew, taniec i muzyka na dobre zagościły na scenie domu kultury. Pozytywna energia, radość i emocje, które towarzyszyły występom udzieliły się wszystkim gościom.

Prowadzący uroczystość - Beata i Marcin Gwardysiowie przybliżyli bogatą historię oraz bieżącą działalność Uniwersytetu. Widzowie mogli także obejrzeć ciekawą prezentację przygotowaną z archiwalnych materiałów filmowych i zdjęć, która ukazała ogrom działań i inicjatyw podejmowanych przez członków UTW na przestrzeni 10 lat.
Po zakończeniu prezentacji, za pośrednictwem materiału wideo serdeczne życzenia i gratulacje skierowała do słuchaczy Koziegłowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwiga Wiśniewska.

Osoby, które aktywnie wspierają działalności UTW oraz wszyscy byli i obecni członkowie Uniwersytetu zostali nagrodzeni pamiątkowym statuetkami. Goście złożyli na ręce Prezes Grażyny Kuźby serdeczne życzenia, wśród których nie brakowało chwili wzruszeń i ciepłych słów pod adresem Jubilatów.

Życzymy Koziegłowskiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku wielu wspaniałych jubileuszy, nowych aktywności, przygód, realizacji zamierzonych planów i marzeń. Dziękujemy za dotychczasową pomoc i wsparcie na rzecz lokalnej społeczności Gminy i Miasta Koziegłowy.

Historia i działalność Koziegłowskiego Uniwersytetu w pigułce.

16 grudnia 2011 roku Stowarzyszenie Koziegłowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Tym samym zyskało podmiotowość prawną.

W skład pierwszego Zarządu wchodził jako prezes pan Kazimierz Honek, wiceprezes Anna Witos, sekretarz Teresa Dawczyńska, skarbnik Jolanta Chachulska, członkowie: Urszula Gawlińska – Bzdura, Dorota Sosnowska, Danuta Ćwik, Wiesława Frączek, Mirosława Stodółkiewicz, Teresa Bulska, Walenty Chachulski. W Komisji Rewizyjnej działali: Izabela Churas, Grażyna Krupa i Krystyna Świerczewska.

Inicjatorami utworzenia Uniwersytetu byli: Burmistrz GiM Koziegłowy Jacek Ślęczka, Bożena Strzelecka - Kłopot oraz Bożena Kolasa, która od wielu lat aktywnie wspiera działania KUTW.

Obecnie w skład zarządu wchodzą: jako prezes - Grażyna Kuźba (trzecią kadencję), zastępca - Alicja Kozieł, sekretarz - Urszula Gawlińska-Bzdura, skarbnik - Teresa Chuchacz oraz członkowie zarządu: Barbara Pakuła, Alina Kurzak, Henryk Kaim, a w Komisji Rewizyjnej zasiadają: Teresa Dawczyńska, Grażyna Krupa, Halina Tarapacz.

Przedmiotem działalności Uniwersytetu jest podejmowanie inicjatyw edukacyjnych, kulturalnych, ekologicznych, sportowych i charytatywnych. Organizowane są wykłady, prelekcje, zajęcia sportowe oraz spotkania dostosowane do potrzeb i zainteresowań słuchaczy.

Członkowie Uniwersytetu biorą udział w konkursach grantowych pozyskując środki krajowe i zagraniczne na projekty związane z potrzebami seniorów i innych, a nawet budują place zabaw.

Uniwersytet aktywnie uczestniczy w życiu Gminy Koziegłowy. Jego występy uświetniają okolicznościowe uroczystości. Współpracują z domem kultury, szkołami i innymi organizacjami.

Jubileusz zbiegł się w czasie z zakończeniem projektu pod nazwą Centrum Aktywnego Seniora. Projekt dofinansowany ze środków Rządowego Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”.

Najbardziej widowiskową formą artystycznego realizowania się jest taniec. W ramach sekcji tanecznej, słuchaczki prezentują tańce: hiszpański, walc, kankan, cygański, parasolki, contry, sexapil, rock and roll, Kis-kis i Słowianki.

Z form teatralnych wystawiane były inscenizacje pt. „Bajkowy pociąg do wolności” oraz „Pomieszanie Bajek” i ,,Pokaz mody".

W myśl zasady ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch" odbywają się zajęcia sportowe, dzięki którym poprawia się kondycja fizyczna. Członkowie KUTW uczestniczyli w olimpiadach senioralnych krajowych: w Łazach, Radomsku i Rabce oraz zagranicą - w Łucku na Ukrainie, gdzie odnosili liczne sukcesy.

Członkowie sekcji strzeleckiej biorą udział w zawodach, zdobywając najwyższe miejsca na podium. W ramach sekcji rowerowej często wyjeżdżają na wycieczki plenerowe, pokonując różne dystanse, poznają nowe zakątki Jury Krakowsko – Częstochowskiej i okolic. Członkowie Uniwersytetu chętnie uczestniczą także w nordic walking, w zajęciach kulinarnych i warsztatach rękodzielniczych.

Corocznie biorą udział w Narodowym Czytaniu pod patronatem Prezydenta RP. Często wyjeżdżają do teatru, na koncerty, widowiska oraz wycieczki turystyczno krajoznawcze.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto