Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Lubliniec. Ekstremalny Bieg Festiwalowicza na Festiwalu Życia w Kokotku - pot, siniaki i wielka radość WIDEO

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Wideo
od 16 lat
W czwartym dniu Festiwalu Życia w lublinieckim Kokotku odbył się ekstremalny Bieg Festiwalowicza. 400 uczestników pobiegło wskakując do stawu, dalej przez las, piasek i błoto. Wśród nich znaleźli się księża i zakonnice w habitach.

Lubliniec słynie z ekstremalnych i niezwykłych biegów, wystarczy wspomnieć Maraton Komandosa, czy Bieg Katorżnika. Podczas trwającego w lublinieckim Kokotku Festiwalu życia zorganizowano po raz kolejny ekstremalny Bieg Festiwalowicza.

– Ekstremalny Bieg Festiwalowicza to bardzo widowiskowy punkt Festiwalu Życia. Czwartek to także spotkanie z Marcinem Zielińskim, znanym ewangelizatorem i charyzmatykiem – mówi rzecznik festiwalu Szymon Zmarlicki.

Uczestnicy rozpoczęli bieg od kąpieli w stawie, potem przyszedł czas na bieg w błocie, w rowie i dalej przez las. Organizator tradycyjnie chciał wykończyć sporą część młodzieży - to był taki mini katorżnik. Pięciokilometrowa trasa dała się biegaczom we znaki, jednak na mecie radości na twarzach uczestników nie brakowało. Większość zawodników zdecydowała się na tę ekstremalną próbę dla przeżycia przygody czy sprawdzenia swoich umiejętności fizycznych, ale nie brakowało też takich, dla których zmagania na trasie, niespodziewane przeszkody i upór w dążeniu do osiągnięcia mety były symbolicznym odwzorowaniem trudności pokonywanych w życiu.

- Razem z ekipą z Brukseli przebraliśmy się za Smerfy, które są niejako symbolem Belgii. Parę zadrapań i siniaków zostanie, ale skończyliśmy ten bieg z uśmiechem. Było warto! - podsumowuje Bartek, który wraz ze swoimi belgijskimi przyjaciółmi pobiegł w charakterystycznym stroju i z pomalowaną na niebiesko twarzą.

Festiwal Życia w Kokotku 2023

W piątek na uczestników festiwalu czeka konferencja Świętego Monitora (księża Wojciech Iwanecki i Piotr Piekło, prowadzący kanał na YouTubie pod taką nazwą) oraz wieczorny koncert uwielbienia.

Kulminacja wydarzeń spodziewana jest w sobotę. Rano nastąpi długo wyczekiwane spotkanie z Moniką Hoffman-Piszorą, autorką bloga @monika_i_dzieciaki_cudaki na Instagramie. O 18.00 wystąpi Daria Marx, wschodząca gwiazda polskiej sceny muzycznej, której utwory – „Love Blind”, „Paranoia” czy „Never Ending Story” – wdzierają się na czołówki notowań i playlist. A o 20.00 koncert zagra Tribbs – producent muzyczny, DJ i kompozytor, który w Polsce wybił się dzięki zyskującym miliony odtworzeń coverom przebojów Budki Suflera czy Krzysztofa Krawczyka, a ostatnio stał się niespodziewaną gwiazdą Eurowizji, lecz nie jako wykonawca, a autor utworu dla reprezentującego Szwajcarię Remo Forrera, finalisty konkursu. Podczas finału ma też wystąpić zespół Arka Noego.

Festiwal zakończy się w niedzielę uroczystą Mszą św. pod przewodnictwem metropolity katowickiego abp. Adriana Galbasa.

Festiwal Życia w Kokotku – chrześcijański Woodstock?

Festiwal Życia to największy i najdłuższy plenerowy festiwal chrześcijański dla młodzieży w Polsce. Od 2018 roku organizowany jest w Kokotku, leśnej dzielnicy Lublińca na Śląsku, w klimatycznym otoczeniu drzew i stawu. Impreza porównywana do największych festiwali muzycznych – tyle że w katolickim wydaniu – co roku na początku lipca przyciąga tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy. Ostatnia edycja zebrała mnóstwo pozytywnych opinii i odbiła się szerokim echem w ogólnopolskich, nie tylko religijnych mediach.

Na festiwalu grali już Golec uOrkiestra, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek, TGD, Luxtorpeda, Arka Noego, TAU i Kuba Badach. A wśród prelegentów znaleźli się m.in. Wojciech Modest Amaro, Jan Mela, Sylwia Jaśkowiec, Tomasz Samołyk, Ania Golędzinowska oraz Monika i Marcin Gomułkowie z Początku Wieczności. W pierwszych latach główne wydarzenia odbywały się pod sprowadzanym z Belgii jednym z największych namiotów w Europie, a od ubiegłego roku impreza przeniosła się przed ogromną, kilkudziesięciometrową scenę, nabierając już całkowicie plenerowego charakteru.

Głównym organizatorem Festiwalu Życia jest o. Tomasz Maniura, misjonarz oblat i założyciel duszpasterstwa młodzieży NINIWA, znany z prowadzenia zagranicznych wypraw rowerowych NINIWA Team (m.in. do Jerozolimy, Maroka, na Nordkapp i Syberię) oraz stworzenia dużego, prężnie działającego ośrodka rekolekcyjno-wypoczynkowego w Kokotku.

W organizację wydarzenia włącza się szereg polskich diecezji i zakonów, a honorowe patronaty nad festiwalem objęli m.in. Konferencja Episkopatu Polski, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Wojewoda Śląski.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto