Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

GOK w Poraju zorganizował wernisaż Aleksandry Kowalskiej [ZDJĘCIA]

RED
6 maja br. w Galerii Sztuki Współczesnej Gminnego Ośrodka Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju odbył się wernisaż rysunku i malarstwa Aleksandry Kowalskiej z Częstochowy połączony z koncertem zespołu „Impast” wykonującego muzykę z gatunku poezji śpiewanej.

- Dziś proponujemy państwu spotkanie z kobietą wyjątkową – artystką, która spełnia się twórczo na wielu płaszczyznach. Aleksandra Kowalska – bo o niej mowa - uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz grafikę artystyczną. Najchętniej maluje martwą naturę i pejzaże, przy użyciu farby akrylowej z impastem. Ponadto od wielu lat zajmuje się projektowaniem graficznym. Interesuje się również poezją - pisze wiersze, muzykę i teksty do utworów z gatunku poezji śpiewanej. Śpiewa przy akompaniamencie gitary klasycznej w zespole IMPAST, którego jest założycielem i liderem. W lutym 2016 r. zadebiutowała tomikiem poezji „W objęciach Boga - miniatury szpitalne”, którego promocja odbyła się w Gaude Mater. Jej marzeniem jest móc zawsze tworzyć i dzielić się swoją pasją z drugim człowiekiem. Odkrywać piękno i nim wypełniać życie. Malarstwo, muzyka i słowo stanowi dla niej nierozerwalną całość- mówiła o A. Kowalskiej – dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

Koncert zespołu IMPAST, który odbył się w sali widowiskowo-kinowej „Bajka” był doskonałym wprowadzeniem do wernisażu, zbudował odpowiedni klimat i pomógł bliżej poznać autorkę.

- Teksty, muzyka, aranżacje – to wszystko utrzymane w klimacie bardzo lirycznej poezji śpiewanej, sprawiło, że blisko godzinny koncert przeniósł słuchaczy w odległe „miejsce”, pozwolił im się wyciszyć, oderwać od rzeczywistości, zapomnieć...]- mówi M. Ryziuk-Wilk.

Po koncercie przyszedł czas na kolejną odsłonę artystycznych pasji Aleksandry Kowalskiej. Tym razem było to malarstwo i rysunek. Tematem wystawy był „świat przedmiotów” i to one stanowiły inspirację dla autorki.
Aleksandra Kowalska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. W latach 1993-1998 studiowała wychowanie plastyczne na wydziale wychowania artystycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (dziś Akademia im. Jana Długosza). Uzyskała dyplom artystyczny z wyróżnieniem w pracowni grafiki artystycznej prof. Ewy Zawadzkiej. W 2008 roku otrzymała dyplom w zakresie wiedzy o kulturze w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, na Wydziale Wychowania Artystycznego.

W 2014 roku ukończyła Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, w Instytucie Sztuk Pięknych na kierunku malarstwa. Zdobyła dyplom artystyczny z wyróżnieniem, pod kierunkiem prof. AJD Włodzimierza Karankiewicza. W 2015 roku uzyskała dyplom z historii sztuki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, na Wydziale Nauk Społecznych, pod kierunkiem dr hab. Irmy Koziny. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Pracuje w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego w Złotym Potoku.

- Wystawę pani Aleksandry Kowalskiej można oglądać do 15 czerwca, serdecznie zapraszamy. Jednocześnie ta wystawa była ostatnią z ekspozycji prezentowanych w naszej Galerii w sezonie zimowo-wiosennym. Na kolejne wystawy zapraszamy od września, a w sezonie letnim na szereg imprez plenerowych]- mówi dyrektor GOK – Magdalena Ryziuk-Wilk.

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto