Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Zemsta kobiet". Marcin Pilis wraca po przerwie powieścią mocną i brutalną, ale będącą mądrą opowieścią o kobietach

Redakcja
"Zemsta kobiet" to najnowsza powieść Marcina Pilisa. Pisarz po sukcesie "Łąki umarłych" i "Relikwii" wraca na rynek po kilku latach powieścią brutalną i trudną, w której stara się zgłębić kobiecą psychikę.

Jak informuje wydawnictwo Lira, losy bohaterek najnowszej powieści Marcina Pilisa splatają się w obliczu dramatycznych wydarzeń, które łączy zapomniana przeszłość...

„Mocna, chwilami brutalna, ale i mądra psychologiczno-społeczna opowieść o kobietach. Otworzy oczy, zmusi do myślenia. Nie odłożycie jej obojętnie. Wstrząśnie każdym myślącym czytelnikiem i nie da o sobie zapomnieć” - ocenia Anna Klejzerowicz.

Paula, nastolatka mieszkająca w domu rodziny zastępczej, gdzie pada ofiarą molestowania seksualnego, zostaje sprzedana ludziom zajmującym się prostytucją. W tym samym czasie Klaudyna otrzymuje wiadomość od nieznajomego mężczyzny, która dotyczy jej porzuconej tuż po porodzie córki.

Krok po kroku Klaudyna podąża za wskazówkami, które ostatecznie mają doprowadzić do spotkania matki i dziecka. Dla bohaterki jest to również ważna wędrówka w głąb siebie i zmierzenie się z demonami przeszłości.

Co sam autor "Zemsty kobiet" mówi nam o swojej najnowszej powieści?

- Nie mam przekonania, że autor jest najlepszym źródłem do odpowiedzi na pytanie – o czym jest książka. Ona sama daje odpowiedź. Wszystko zostało powiedziane w niej, reszta należy do czytelnika. Ogólnie mógłbym tak to opisać, że jest to powieść obyczajowa z elementami thrillera psychologicznego. Historia kilku kobiet, znajdujących się w trudnych, granicznych sytuacjach, w obliczu dramatycznych wydarzeń. Trudne dzieciństwo, pedofilia, handel dziećmi, nieszczęśliwa, zakłamana miłość. To jest ta powierzchnia fabularna. Dodałbym, że ważną rolę w książce odgrywa warstwa socjologiczna, odnosząca się do brudnej rzeczywistości, w jakiej rozgrywa się akcja, jak i psychologiczna, uwiarygodniająca działania bohaterów i ich przyczyny. Powiedziałbym, że jest to też książka o złu, które napawa się samym sobą, starając się znaleźć racjonalne uzasadnienie dla własnego istnienia. Mamy tu postać mężczyzny relatywizującego normy moralne w największym możliwym stopniu. Ale to też opowieść o potrzebie miłości, a raczej o smutku życia, kiedy jej nie ma, o degeneracji relacji międzyludzkich, kiedy zamierają emocje, a obojętność przeradza się z wolna w zniechęcenie, a w końcu nienawiść wobec siebie. Ale poza tym to także dobra, mam nadzieję, rozrywka- mówi Marcin Pilis.

Z autorem będzie można porozmawiać m.in. podczas najbliższych Warszawskich Targów Książki. Jakie są plany promocyjne na najbliższe miesiące?

- Jest kilka zaproszeń z bibliotek mieszczących się na terenie województwa śląskiego i małopolskiego, będę również uczestniczył w Warszawskich Targach Książki, na które serdecznie zapraszam 26 maja o 12 na stoisku wydawnictwa Lira. Na pewno spotkanie autorskie odbędzie się w Myszkowie, ale już po Targach. Prawdopodobnie odbędzie się ono w czerwcu

- zdradza nam Marcin Pilis.

Wkrótce opublikujemy obszerny wywiad z autorem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Filip Chajzer o MBTM

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myszkow.naszemiasto.pl Nasze Miasto