RIO oceniała gminy pod względem przychodu na mieszkańca

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oszacowała zamożność poszczególnych gmin województwa śląskiego. Najlepiej z naszego powiatu wypadła gmina Żarki, która uplasowała się w województwie na wysokim 17. miejscu na 167 sklasyfikowanych na liście gmin.
Dochód w przeliczeniu na mieszkańca gminy Żarki wynosi 3872 złote, a w sumie dochód gminy to 32 mln 154 tys. zł. Z byłego województwa częstochowskiego lepiej wypadł tylko Olsztyn, który zajął w rankingu 13. pozycję. Na statystycznego olsztynianina przypada 3959 zł.

Najbogatsza w województwie gmina Ślemień ma przychód na mieszkańca w wysokości aż 6500 zł. Kolejne miejsca zajęły: Goczałkowice-Zdrój, Chełm Śląski, Marklowice i Bieruń.

Dopiero 150. pozycję na liście zajęła gmina Myszków. Gorzej z dawnego regionu częstochowskiego wypadła tylko Blachownia, plasując się na 165. pozycji. Wysokie dochody gmin wiążą się w dużej mierze z pozyskiwaniem pieniędzy z budżetu Unii Europejskiej. Żarki są w tym jednym z liderów w województwie. Myszków praktycznie nie wykorzystał natomiast szansy na dotacje. SU

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!