Uczniowie i nauczyciele zrobili multimedialny pokaz oraz przygotowali prezentację słowno-muzyczną

Wczoraj w Szkole Podstawowej im. Wł. Szafera w Żarkach obchodzono Dzień Pamięci Ofiar Katynia. Podczas uroczystej akademii, uczniowie oddali hołd żołnierzom pomordowanym w Związku Radzieckim. Minutą ciszy uczczono też pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej.

Impreza miała oprawę literacko-muzyczną przygotowaną przez uczniów i nauczycieli. Była też prezentacja multimedialna przypominająca losy zamordowanych w Katyniu polskich żołnierzy. Po akademii uczniowie złożyli wiązanki tulipanów i zapalili znicze pod tablicą na głównym korytarzu i pod Dębem Pamięci. Oba miejsca upamiętniają kierownika żareckiej szkoły, Zygmunta Woźniaka, który został zamordowany w Katyniu.

Uroczystość przygotowali emerytowana nauczycielka Małgorzata Mianowska–Stencel, wnuczka oficera policji zamordowanego w Miednoje (recytacje i dekoracja) oraz Krzysztof Błaszczyk (prezentacja multimedialna)

W niedzielę, w sanktuarium w Leśniowie, po mszy św. o godz. 16.30 można będzie obejrzeć występ uczniów SP w Żarkach.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!