Tadeusz Garncarz z Pucharem Równicy [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
W Ustroniu rozegrany został górski wyścig kolarski z cyklu Road Maraton o puchar Równicy, organizowany przez Dobre Sklepy Rowerowe. Tadeusz Garncarz z Polimeru Myszków spisał się w nim świetnie.

Tadeusz Garncarz najlepszy w Ustroniu
Z pierwotnie zgłoszonych ponad 300 chętnych na starcie stanęło 200 zawodników. Mniejsze zainteresowanie spowodowane było fatalną pogodą. Kolarze wystartowali w deszczu i przy temperaturze 8 stopni Celsjusza, a rywalizacja odbyła się na skróconej do 55 km górzystej trasie okrężnej przez Jaszowiec i Ustroń.

Na koniec cykliści musieli pokonać długi podjazd pod Równicę, gdzie zlokalizowano metę wyścigu. Panujące tam warunki (gęsta mgła i temperatura 5 stopni Celsjusza) jeszcze bardziej utrudniały rywalizację.

Startujący w kategorii E Tadeusz Garncarz spisał się doskonale zwyciężając z przewagą sześciu minut.
Drugie miejsce zajął Wacław Byczkowski z Kłodzka, trzecie - Andrzej Szczepanik z Kazimierzy Wielkiej.

Tadeusz Garncarz wywalczył Puchar Równicy.