Tadeusz Garncarz wicemistrzem Polski

Krzysztof Suliga
W Kłobucku rozegrano mistrzostwa Polski Masters w jeździe dwójkami na czas. Na dystansie 20 kilometrów w kategorii M 60A dobrze spisał się Tadeusz Garncarz z grupy Polimer Myszków. Jadąc w parze z kolarzem z Piły, Leszkiem Sadowskim, zdobył srebrny medal. Tadeusz Garncarz wicemistrzem Polski.

Wyniki: 1. Krawiec Zdzisław - Gracze/Jagielski Henryk - Gracze 28:24:78

2. Garncarz Tadeusz - Myszków/ Sadowski Leszek - Piła 28:26:87

3. Kwiatkowski Kazimierz - Żyrardów/Pyzikowski Cezary - Lublin 28:46:93

Tadeusz Garncarz wystartował także w Road Maratonie w Leśnicy, gdzie kolarze mieli do pokonania dystans 110 kilometrów, sześciokrotnie podjeżdżając pod górę Świętej Anny. Pomimo defektu i wymiany dętki, myszkowianin ukończył wyścig na drugiej pozycji w KAT-E, przegrywając jedynie ze Zbigniewem Krzeszowcem reprezentującym Dobre Sklepy Rowerowe.

Drugi kolarz Polimeru, Henryk Straszak, wystartował w bardzo trudnym wyścigu MTB w Wiśle i również stanął na podium.