Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od początku nasi muzycy są rewelacją tego programu i ulubieńcami widzów

Ego Trip to pomysł myszkowskiego gitarzysty i kontrabasisty, Bartłomieja Chyli, członka zespołów: Shaleyesh, Da-Ba-Da Trio, Japko, Skodury.

- Przyszedłem w zeszłym roku na Festiwal Sztuki Ulicy organizowany przez Miejski Dom Kultury w Myszkowie i zespół Szereg Słów. Po koncercie Szeregu Słów podszedłem z propozycją zrobienia muzycznego projektu. Miał on polegać na graniu muzyki na żywo. U nas to coś nowego, bo hip hop z reguły jest grany z muzyką z podkładów – opowiada Bartłomiej Chyla. - Chłopcy wyrazili zainteresowanie i założyliśmy zespół. Po kilku próbach stwierdziliśmy, że spróbujemy swych sił w programie „Must Be The Music”. Pojechaliśmy na precasting do Katowic, który wygraliśmy.

W precastingu w Katowicach Ego Trip nie zdążył nawet dograć do końca utworu. Jedna z jurorek wstała i powiedziała, że są rewelacyjni.

– Na wyniki czeka się dwa tygodnie, ale wychodząc z precastingu mieliśmy świadomość, że jesteśmy w programie – mówi Chyla.

W castingu w Warszawie Ego Trip wypadł rewelacyjnie, wygrywając odcinek Must Be The Music. Ich występ możecie zobaczyć na http://www.youtube.com/watch?v=ZVp62r1oiR0

W zespole jest gitara, pianino, perkusja i gitara basowa. Być może pojawi się także kontrabas, na którym gra Bartłomiej Chyla.

Na fortepianie gra w zespole Marcin Kolczyk, na gitarze Artur Kondas, na perkusji Paweł „Pawcio” Świderski z Włodowic, a na gitarze basowej i kontrabasie - Bartłomiej Chyla. Świderski to niesamowicie utalentowany dwunastolatek. Próbkę jego ogromnych możliwości można zobaczyć na filmiku na youtube http://www.youtube.com/watch?v=tEX5-MQR1TM.

Wokalną stronę Ego Trip tworzą: Pablo Wu, Rasta, Sypek i Zamulacz.

– Chcieliśmy stworzyć zespół, który brzmiałby jak prawdziwa kapela grająca hip hop w Stanach Zjednoczonych, np. The Roots, The La Soul. Jest to mieszanka reggae i jazzu w rytmie hip hopu. W Polsce raczej czegoś takiego się nie gra. Pod koniec lat 90. podjąłem już taką próbę z zespołem Drugie Pokolenie, ale to nie była muzyka na tamte czasy – wyjaśnia Chyla.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wiwat Wielki Wódz (gość)

Myszków jest ...jaki jest Ale Ego Trip jest super. I tak ma być..bez sztucznej gadki i zbierania politycznego kapitału przez Żaka naszego Wielkiego Wodza którego blask oślepia nas.