Myszków: w mieście działa grupa Street Workout. Każdy może przyjść na trening. Od ponad pół roku w Myszkowie funkcjonuje grupa Street Workout. Młodych zapaleńców można spotkać często w parku przy ulicy Spółdzielczej, gdzie prezentują swoje umiejętności.

Myszków: w mieście działa grupa Street Workout. Każdy może przyjść na trening

Co to jest Street Workout? To rodzaj sportu, który polega na wykonywaniu ćwiczeń z masą własnego ciała. Wymaga to zatem nie tylko ogromnej sprawności fizycznej, ale i zdrowego trybu życia, co starają się promować członkowie myszkowskiej grupy.

- Oficjalnie grupa liczy 5 członków, lecz sporadycznie ćwiczy z nami wiele osób. Są takie dni, że na treningu jest nas 15, co oznacza, że nasza działalność na portalu społecznościowym przynosi efekty – podkreślają członkowie grupy.W swoich ćwiczeniach młodzi myszkowianie starają się wzorować również na innych sportowcach. Zdobyte doświadczenie pozwala im jednak tworzyć własny, unikatowy styl.

- Dziennie na trening poświęcamy od godziny do dwóch. Skupiamy się głównie na podstawowych ćwiczeniach, jakimi są pompki, podciągnięcia i przysiady, pamiętając przy tym również o zdrowym jedzeniu i regeneracji, by efekty były jak najlepsze – mówią.

Członkowie grupy Street Workout Myszków mają bardzo ambitne plany na przyszłość. Chcą bowiem spróbować swoich sił w profesjonalnych zawodach. Realizację ich wspólnych marzeń może ułatwić powstanie profesjonalnego parku do Street Workoutu, który planowany jest przy Zespole Szkół Publicznych nr 3.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!