Codziennie, od poniedziałku do czwartku uczą się w przedszkolu czegoś innego, poprzez zabawę.

Zajęcia odbywają się już po godzinach. Zabawa jest przednia. Nawet ci, którzy początkowo mieli opory, teraz nie mogą się doczekać warsztatów. Skala trudności i program jest dostosowany do wieku. Najmłodsi na warsztatach tańca z panią Kasią bawią się w rytm muzyki piłeczkami. Na rytmice przy akompaniamencie syntezatora pana Krzysia nabywają koordynacji ruchowej, na warsztatach edukacyjnych Mały Odkrywca w Świecie Nauki poznają różne zjawiska fizyczne.

Projekt Mały Odkrywca Wśród Przyjaciół Wiedzy realizowany w Przedszkolu nr 1 w Myszkowie potrwa do końca czerwca. To pomysł dyrektor Grażyny Bery, który zdobył uznanie i uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego. Rodzice dzieci nie muszą płacić za ich udział w projekcie ani grosza. Dzieci z Przedszkola nr 1 mają dzięki warsztatom znacznie poszerzone i urozmaicone zajęcia. Są one bardzo różnorodne. Dzieci chodzą na warsztaty muzyczno-rytmiczne Mały Odkrywca w Świecie Muzyki, warsztaty taneczne Mały Odkrywca w Świecie Tańca, warsztaty twórczej aktywności artystycznej Mały Odkrywca w Świecie Sztuki, warsztaty przyrodniczo-ekologiczne Mały Odkrywca w Świecie Przyrody oraz warsztaty edukacyjne Mały Odkrywca w Świecie Nauki i Książki.

Warsztaty przyrodniczo-ekologiczne powiązane są do tego z wycieczkami do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie oraz Nadleśnictwa w Złotym Potoku. W sumie w zajęciach uczestniczyć będzie przez cały rok szkolny ponad 160 dzieci od lat 3 do 6. Projekt obejmuje także warsztaty informacyjne dla rodziców.

W ramach projektu kupione zostały także pomoce i materiały dydaktyczne, zestawy dziecięcych instrumentów muzycznych, zestawy płyt CD z muzyką taneczną, Laboratorium Małego Przyrodnika i Ekologa, tablice informacyjne do ścieżki przyrodniczo-ekologicznej, zestaw atlasów i książek edukacyjnych, aparat fotograficzny z osprzętem oraz rzutnik multimedialny kompatybilny z mobilną tablica interaktywną. Kupią jeszcze laptopa.

- Wcześniej pisaliśmy projekt dla wszystkich myszkowskich przedszkoli, ale dwa razy nie przeszedł. Postanowiliśmy więc napisać tylko dla naszego przedszkola, zwłaszcza, że dla rodziców to duża pomoc. Bezpłatna jest rytmika i inne zajęcia, które wcześniej były odpłatne – mówi Grażyna Bera, dyrektor Przedszkola nr 1.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!