Feta piłkarzy MKS Myszków [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
Uroczyste wręczenie pamiątkowych medali i pucharów za awans MKS-u Myszków do Ligi Okręgowej
W sobotę odbył się ostatni mecz myszkowian w Klasie A, którzy awansowali do Ligi Okręgowej. Feta piłkarzy MKS Myszków połączona została z wręczeniem im pamiątkowych odznak a także osobom, które przyczyniły się do awansu.

Mecz rozpoczął się od ceremonii wręczenia pamiątkowych medali zawodnikom, trenerom i kierownictwu drużyny seniorów MKS-u Myszków. Przekazał je im burmistrz Myszkowa, Włodzimierz Żak w towarzystwie radnego Jacka Tryndy. Medale otrzymali wszyscy zawodnicy, którzy grali w MKS-ie w tym sezonie oraz wszyscy trenerzy, którzy prowadzili zespół: Wojciech Osyra, Mirosław Sieja, Marcin Maternik i Sławomir Lamch.

Pamiątkowy puchar za awans do Ligi Okręgowej wręczył w imieniu podokręgu częstochowskiego trener-legenda myszkowskiego klubu, były znakomity zawodnik, Zbigniew Myga. Puchar w imieniu Częstochowskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej przekazał natomiast członek zarządu władz okręgu, Grzegorz Szulc. Chwilę później zawodnicy posłali w trybuny z fanami piłki z autografami zawodników.

Feta piłkarzy MKS Myszków rozpoczęła się po ostatnim meczu sezonu z Płomieniem Kuźnica Marianowa, wygranym przez nasz zespół 1:0. Równo z rozpoczynającym spotkanie gwizdkiem kibice rzucili na boisko kilkadziesiąt serpentyn. Piękna oprawa meczu jaką przygotowała zorganizowana, blisko 100 osobowa grupa  młodych kibiców MKS-u, pozostanie w pamięci tych, którzy w sobotę wybrali się na stadion w Myszkowie. Race świetlne, kolorowe baloniki, flaga sektorowa, głośny, kulturalny doping pokazują, że piłka nożna w Myszkowie wciąż żyje i może sprawiać kibicom radość.

Płomień stworzył sobie kilka bardzo dobrych sytuacji do zdobycia bramki ale zdziesiątkowany MKS (w pierwszej połowie boisko musiał opuścić Daniel Ruciński a w przerwie Oskar Kuczek) dzielnie bronił dostępu do bramki Bartłomieja Gęsikowskiego. Nasz golkiper rozegrał dobre spotkanie i zachował czyste konto. W pierwszej połowie rzut karny na bramkę zamienił Daniel Ruciński, pięknym strzałem w okienko bramki. W drugiej połowie na boisku w ataku MKS-u pojawił się bramkarz Bartłomiej Wilk, który dzielnie walczył z zawodnikami Płomienia. Na boisku pojawili się też 16-letni wychowankowie MKS-u - Maciej Greń i Konrad Wieczorek, którzy zaliczyli dobre zawody. W środku walczyli: Robert Szczepaniak, Piotr Podeszwa i Piotr Napora. Pewnie, ale i z dużym szczęściem zagrała linia obrony z Piotrem Filipowiczem, Kamilem Pysno i aktywnie walczącym w ofensywie Błażejem Wroną.

Po ostatnim gwizdku, kibice wbiegli na murawę boiska i rozebrali zawodników ze strojów i przy akompaniamencie „We are the champions”, grupy Queen polał się szampan.

W niedzielę, 7 lipca o godz. 15j MKS spotka się z Reprezentacją Śląska Oldboyów, w której występuje wiele sław śląskiej ale i polskiej piłki. Mecz ten zostanie rozegrany w ramach współpracy MKS-u z MDK w Myszkowie w ramach obchodów Dni Myszkowa.

Relację przygotował Mateusz Szczygieł (MKS Myszków)