Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2016 PRZECIEKI. Jakie pytania, co będzie? [polski, matematyka, angielski]

K. Domagała
Egzamin gimnazjalny 2016 - przecieki. Jakie pytania, co będzie? [polski, matematyka, angielski, historia, WOS, przyroda]. Egzamin rozpocznie się w poniedziałek 18 kwietnia i potrwa do 20 kwietnia. Co pojawi się na tegorocznym egzaminie? Są jakieś przecieki? Co było w poprzednich latach? Egzamin gimnazjalny 2016: pytania, przecieki, harmonogram

Egzamin gimnazjalny 2016 PRZECIEKI. Jakie pytania, co będzie? [polski, matematyka, angielski, historia, WOS, przyroda]

Próbny egzamin gimnazjalny 2016/2017 polski, historia i WOS / HUMANISTYCZNY [arkusze, odpowiedzi]

Jak wynika z danych Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, do egzaminu w Śląskiem przystąpi dokładnie 39146 uczniów. W tym jest: 37 972 - uczniów piszących w arkuszach standardowych, 152 - uczniów piszących w arkuszach G2 zestaw dla osób z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, 98 - uczniów słabo widzących i niewidomych, 276 - uczniów słabosłyszących i niesłyszących oraz 648 - dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim G8.

Minister edukacji: W 2017 roku zniknie egzamin szóstoklasisty

Egzamin gimnazjalny 2015: Jakie będą pytania?

Egzamin pisemny z języka polskiego
Warto wiedzieć, że zadania z języka polskiego mają formę otwartą oraz zamkniętą. Odnoszą się do tekstów literackich, popularnonaukowych oraz publicystycznych. Polecenia, jakie uczniowie będą musieli wykonać sprawdzają umiejętność czytania ze zrozumieniem, a także znajomość lektur i twórczości autorów. Jeśli nastawiacie się na napisanie rozprawki, którą z pewnością nieraz ćwiczyliście na lekcjach, ostudźcie swoje emocje. Równie dobrze może pojawić się opowiadanie, opis, charakterystyka lub sprawozdanie. Egzaminatorzy mogą też sprawdzić wasze umiejętności pisania tzw. form użytkowych, czyli CV, listu motywacyjnego, ogłoszenia, zaproszenia czy oficjalnego listu.

Egzamin pisemny z historii i wiedzy o społeczeństwie
Nieco inaczej wygląda kwestia zadań z historii i WOS-u. Mają one formę zamkniętą. Pamiętajcie, że odwołują się do różnych epok oraz materiałów źródłowych. Na arkuszach mogą pojawić się tabele, mapy czy teksty popularnonaukowe, na podstawie których będziecie musieli udzielić odpowiedzi. Oczywiście ich poziom trudności jest zróżnicowany. W tej części egzaminu uczniowie mają wykazać się wiedzą z zakresu: rozpoznawania i rozwiązywania problemów współczesnego społeczeństwa, analizowania wykresów, chronologii historycznej czy znajomości ustrojów politycznych.

Egzamin pisemny z matematyki
Kiedy uczniowie dostaną do ręki arkusze z matematyki powinni być przygotowani na rozwiązywanie zadań w formie otwartej i zamkniętej. Pytania, jakie się pojawią obejmują zagadnienia z arytmetyki i geometrii (liczby wymierne, procenty, potęgi, pierwiastki, wyrażenia algebraiczne, równania, wykresy funkcji, statystyka opisowa, figury płaskie, bryły).

Egzamin pisemny z przedmiotów przyrodniczych
Część przyrodnicza zawiera pytania w formie zamkniętej, które sprawdzają wiedzę z zakresu biologii, chemii, geografii i fizyki. Jakie pytania mogą się pojawić? Za pewniak można uznać takie, które sprawdzą znajomość metodyki badań biologicznych, różnorodności biologicznej, podstawowych procesów zachodzących w przyrodzie czy umiejętności odczytywania wykresów i danych tekstowych, wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce, wyjaśniania zjawisk i procesów przyrodniczych.

Egzamin pisemny z języków obcych
W przypadku egzaminu z języków obcych, sprawdza on umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem oraz znajomość funkcji oraz środków (struktury leksykalne i gramatyczne) językowych (poziom podstawowy). Osoby przystępujące do poziomu rozszerzonego będą musiały napisać krótki tekst użytkowy, np. list czy e-mail.

Egzamin gimnazjalny 2016 - co należy zabrać

Egzamin gimnazjalny 2016 - co należy zabrać
Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku części drugiej z zakresu matematyki również ‎przybory do rysowania: ołówek, gumkę, linijkę, ekierkę, cyrkiel i kątomierz. ‎

Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych.‎

Egzamin Gimnazjalny - Tak było rok temu...

Egzamin gimnazjalny 2016 - HARMONOGRAM

część humanistyczna – 18 kwietnia 2016 r. (poniedziałek)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego - godz. 11:00
część matematyczno-przyrodnicza – 19 kwietnia 2016 r. (wtorek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
- z zakresu matematyki - godz. 11:00
język obcy nowożytny – 20 kwietnia 2016 r. (środa)
- na poziomie podstawowym - godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Egzamin gimnazjalny 2016: Będą przecieki? Uwaga na oszustów!

Przecieki przed jakimkolwiek egzaminem to gorący temat nie tylko wśród uczniów, ale także wśród rodziców. Każdy z nich chce, żeby jego dziecku poszło jak najlepiej.

Egzamin gimnazjalny 2016: Będą przecieki? Uwaga na oszustów!

Przecieki przed jakimkolwiek egzaminem to gorący temat nie tylko wśród uczniów, ale także wśród rodziców. Każdy z nich chce, żeby jego dziecku poszło jak najlepiej.

Jednak jeśli chodzi o egzaminy państwowe, na przecieki nie ma co liczyć. Nawet jeśli takowe jakimś cudem by się pojawiły, mogłoby dojść do unieważnienia całego egzaminu. Z pewnością w sieci nie znajdziemy konkretnych pytań z egzaminu gimnazjalnego 2016. Jeśli natrafimy na strony, które twierdzą, że je podają - należy uważać i pod żadnym pozorem się na nich nie rejestrować ani nie wysyłać sms-ów. Za tym stoją najczęściej zwykli naciągacze, żerujący na naszej naiwności. Samo otwarcie takiej strony grozi często zawirusowaniem komputera, więc uważajcie!

Egzamin gimnazjalny 2016: Jakich pytań NIE będzie? Sprawdźcie zeszłoroczne arkusze

O ile próby typowania "co będzie" do łatwych nie należą, o tyle łatwiej powiedzieć, czego nie będzie. Przynajmniej jeśli chodzi o tematykę i lektury w części humanistycznej. Z perspektywy lat widać, że te nie pojawiają się raczej w roku następnym. Czy tak będzie i tym razem? Zobaczcie arkusze i odpowiedzi egzaminu gimnazjalnego 2014 i 2013

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Egzamin gimnazjalny 2016 PRZECIEKI. Jakie pytania, co będzie? [polski, matematyka, angielski] - śląskie Nasze Miasto

Wróć na katowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto