W tym roku rozpocznie się m.in. budowa terenu rekreacyjnego na Pohulance. W budżecie zaplanowano prawie 13 mln zł deficytu. Miasto zaciągnie prawie 10,7 mln zł pożyczki. Radni uchwalili budżet Myszkowa 2014.

Budżet Myszkowa 2014
Tegoroczne dochody zaplanowano na poziomie 80 mln 260 tys. zł, a wydatki wyniosą 93 mln 258 tys. zł. Na wynagrodzenia i ich pochodne pójdzie 35 mln zł a na wydatki związane z realizacją zadań statutowych jednostek budżetowych – 20 mln 258 tys. zł.

Tegoroczne wydatki na inwestycje wyniosą nieco ponad 20 mln zł. Deficyt budżetowy pokryty zostanie z kredytu (8 mln zł), pożyczek (2,68 mln zł)oraz wolnych środków jako nadwyżki na rachunku bieżącym miasta (2,3 mln zł). Rezerwa ogólna w budżecie wynosi aż 500 tys. zł, a rezerwa celowa na zadania z zakresu zarządzania kryzysowego – 200 tys. zł.

W tym roku na budowę drogi w ul. Wapiennej wraz z kanalizacją deszczową przeznaczonych zostanie 750 tys. zł. Zakończenie inwestycji planowane jest jednak dopiero w 2016 roku i kosztować ma jeszcze w następnych latach 2,4 mln zł. I etap budowy drogi w ul. Podgórnej wraz z kanalizacją deszczowa potrwa także do 2016 r. W tym pójdzie na nią tylko 30 tys. zł, a w następnych dwóch latach prawie 500 tys. zł.

Budowa drogi w ul. Zamenhoffa planowana jest do 2017 roku. W tym na inwestycję pójdzie 65 tys. zł, w przyszłym – 1,1 mln zł. Najwięcej przekazanych ma zostać w 2016 r. (4,3 mln zł).

W tym roku ma rozpocząć się Ietap budowy terenu rekreacyjnego przy dawnym basenie na Pohulance. Całość inwestycji ma w ciągu trzech lat pochłonąć aż 16,7 mln zł, a w tym roku – 550 tys. zł. W I etapie planowana była budowa sceny wraz z infrastrukturą. W tym roku planowane jest wykonanie większości prac przy termo-modernizacji Szkoły Podstawowej nr 6 w Nowej Wsi. Inwestycja ma się zakończyć w 2015 roku i będzie kosztować ponad 2,2 mln zł.

Na uzbrojenie terenu przy ul. Gruchla, który został kupiony przez miasto w ub. roku pójdzie w tym prawie 2,7 mln zł. Teren przygotowany zostanie dla inwestorów jeszcze w tym roku. Całkowity koszt to prawie 5,9 mln zł, ale miasto uzyskało na ten cel dofinansowanie.

Rozpocznie się też budowa dróg na osiedlu przy ul.Krasickiego. W tym roku zaplanowano na to 208 tys. zł. Kolejne prace planowane są Wieloletnim Planie Inwestycyjnym na 2017 rok. W 2014 r. wybudowane zostaną drogi w ulicach: Myśliwska, Zajęcza, Sarnia, Lisia, Rysia a także parkingu przy ul.Granicznej – za 958 tys. zł. 1,1 mln zł zaplanowano na budowę kanalizacji sanitarnej w ul. Kościuszki i ul. Żytniej oraz budowę drogi z kanalizacją deszczową w ul. Żytniej. Inwestycja ma zakończyć się w 2017 r. W tym roku wybudowana zostanie komora wód deszczowych w ul. Jadwigi. Powstanie też parking przy ul. Sucharskiego, nowe wiaty autobusowe, oświetlenie uliczne przy Partyzantów, od 8 Marca do urzędu pracy. Zakończona zostanie termomodenizacja ZSP nr 5 a kontynuowana będzie IIIetap budowy kanalizacji ściekowej w centrum miasta.

W budżecie widać znaczny wzrost środków na promocję miasta. W ubiegłym roku było to 100 tys. zł, w tym są to już 194 tys. zł. Środki unijne stanowią w budżecie 4 mln zł, w tym 3,7 mln zł na inwestycje.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Kredytobiorco !!! (gość)

No to kampania wyborcza ruszyła. I obiecanki na przyszłe lata też są. Ile to pieniędzy będziemy wydawać w następnych latach, tylko skąd te pieniądze? znowu z kredytów? GDZIE OBIECYWANE PIENIĄDZE Z UNII EUROPEJSKIEJ PANIE ŻAK TYLKO KREDYTY?

WiwatWielkiWódz (gość) (RW)

Wydatki ograniczyć mógłby wielki wódz likwidując Straż Miejską, Referat promocji, oraz etat Rzecznika Prasowego. Tylko sam samochód nowiutki dla wygody strażników miejskich kosztował nas podatników dużo pieniędzy a teraz paliwo opłaty i tak codziennie pieniądze wylatują "przez rurę wydechowa", a straż wozi się bez celu po Myszkowie.

WiwatWielkiWódz (gość)

Wielki wódz włodzimierz powinien popatrzeć na budżet np Gminy Żarki. Wydatki inwestycyjne dwanaście milionów złotych dofinansowanie z Unii Europejskiej siedem milionów. A u "fachowca" od pozyskiwania środków unijnych, naszego ukochanego wielkiego wodza kredyt goni kredyt. W obecnym roku to kolejne trzynaście milionów kredytu.