Budowa IKEA w Częstochowie stanie pod znakiem zagrożenia. Urząd Miasta uspokaja, że inwestycja nie jest zagrożona. Tymczasem nowy szef koncernu na łamach Financial Times zapowiada, że IKEA nie będzie inwestować w nowe sklepy. Co dalej z budową IKEA w Częstochowie?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Budowa IKEA w Częstochowie. Kiedy się rozpocznie?


Peter Agnefjäll, nowy szef szwedzkiego koncernu w wywiadzie udzielonym Financial Times, zapowiedział, że firma rezygnuje z wielkiej ekspansji i rocznie zamierza otwierać 5, a nie jak wcześniej deklarowano 25 nowych sklepów. Jego zdaniem lepszą strategią będzie skupienie się na już istniejących sklepach.

Budowa IKEA w Częstochowie zagrożona?


Urząd Miasta uspokaja, że ma informacje, które zapewniają, iż nowy sklep przy węźle na DK 1 powstanie. - Prace przy budowie tej obsługi komunikacyjnej centrum prawdopodobnie rozpoczną się w 2014 roku, bez względu na to, czy te wykupy zakończą się sukcesem i firma będzie w stanie dogadać się z prywatnymi właścicielami terenów, czy też w inny sposób np. poprzez wywłaszczenie, będzie chciała pozyskać te tereny. Natomiast sama budowa kompleksu to już rok 2015 - mówił na antenie Radia Jura, Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy częstochowskiego magistratu.

Koncern na razie nie precyzuje swoich planów dotyczących Częstochowy, ani tego, jak duże ma być centrum IKEA pod Jasną Górą. Nieoficjalnie mówi się, że obiekt ma mieć ponad 10 tys. m. kw.

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

ja (gość)

prywatna firma w ostateczności będzie chciała pozyskać teren poprzez wywłaszczenie. No chyba kogoś pogięło!!! I na jakiej podstawie? To jest prywatna inwestycja.

qw (gość)

hotel 4*, polimeni, ikea... jak zwykle wystrychęli na dudka nasz urząd ciasta - teraz pewnie z tej rozpaczy znowu podniosą opłaty za wywóz odpadów